„Mentor Lietuva“ stovyklose sporto ir kūrybiškumo įgūdžių sėmėsi beveik 100 vaikų

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Savaitės trukmės ne pelno siekiančios organizacijos „Mentor Lietuva“ prevencines sporto stovyklas Vilniuje, Plungėje ir Garliavoje aplankė beveik šimtas 12–14 metų vaikų. Trečius metus iš eilės įgyvendinamas projektas skirtas vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Jo tikslas – apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais ir paskatinti gyventi sveikai.

„Mentor Lietuva“ stovyklose vaikams vedami aktyvūs neformalaus ugdymo užsiėmimai, kurių metu formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai – vaikai skatinami geriau pažinti vieni kitus ir save, labiau pasitikėti savimi ir atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Šiam tikslui įgyvendinti pasitelkiamos įvairios sporto šakos.

„Dienos stovyklų metu vaikai išbandė įvairias populiarias ir mažiau žinomas sporto šakas. Jie aktyviai dalyvavo futbolo, žongliravimo, badmintono, stalo teniso treniruotėse, patys kūrė sportinį žaidimą. Pakviesdami juos į stovyklas, siekėme parodyti aktyvios gyvensenos privalumus, perteikti asmenybės ugdymui svarbias socialines vertybes – komandinio darbo, į tikslą orientuotos veiklos, planavimo bei kūrybiškumo“, – pasakojo „Mentor Lietuva“ l. e. p. generalinė sekretorė Bernadeta Lažauninkaitė.

„Džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie jaunų žmonių atsakomybės ir iniciatyvumo ugdymo. Tikiuosi, kad ši patirtis vaikams padės ugdyti asmenines savybes, ateityje praversiančias siekiant užsibrėžtų tikslų bei paskatins formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius“, – sakė „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Stovyklose su vaikais dirbo profesionalūs sporto treneriai, ir patyrę vadovai bei psichologai, kurie naudodami neformalaus ugdymo metodus kvietė vaikus į įdomius ir naudingus bendravimo žaidimus. Taip pat jau tradicija tapo susitikimai su įžymiais visuomenės vaikėjais, kurie atvyko pas vaikus pasidalinti patirtimi, įkvėpti juos savo autoritetu prasmingesniam ir sveikesniam laisvalaikio praleidimo būdui.

Pernai vaikams savo sportinės karjeros paslaptis atskleidė tokie iškilūs šalies sportininkai, kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir Ričardas Berankis.

„Šiais metais sostinės stovyklautojus aplankė žinomas visuomenės veikėjas, „G&G Sindikatas” narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras, kuris, kartu su profesionaliu treneriu, vedė ninjutsu pamoką. Itin vertiname žinomų šalies veikėjų rodomą dėmesį. Tokie susitikimai vaikams kas kart palieka didžiulį įspūdį – itin judrūs stovyklautojai net kelių valandų trukmės susitikime išliko kone „prikaustyti“ klausydamiesi Svaro gyvenimiškos patirties bei noriai išbandė rodomus pratimus“ , – sakė B. Lažauninkaitė.

Garliavoje esančios stovyklos vaikai taip pat turėjo išskirtinį renginį – pasirodymą jiems surengė cirko trupė, kuri ne tik atvėrė jiems spalvingą cirko pasaulį, bet ir mokino vaikus žongliruoti, triukų su vienaračiais ir supažindino juos su akrobatika.

Tuo tarpu Plungėje vaikai patys surengė stovyklos uždarymo šventę, kurioje susirinkusius svečius stebino savo pačių ruošta vakaro programa. Šventės proga, vaikai sukūrė spektaklį, surengė šokių pasirodymą bei kūrybiškai pristatė savaitę trukusios stovyklos įspūdžius – stovyklautojai įsijautė į gidų vaidmenis ir pristatė stovykloje patirtas įsimintinas akimirkas į šventę atvykusiems tėvams ir artimiesiems.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »