„Mentor Lietuva“ stovyklose sporto ir kūrybiškumo įgūdžių sėmėsi beveik 100 vaikų

Publikuota: 2012 m. liepos 4 d. trečiadienis

Savaitės trukmės ne pelno siekiančios organizacijos „Mentor Lietuva“ prevencines sporto stovyklas Vilniuje, Plungėje ir Garliavoje aplankė beveik šimtas 12–14 metų vaikų. Trečius metus iš eilės įgyvendinamas projektas skirtas vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Jo tikslas – apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo narkotikais ir paskatinti gyventi sveikai.

„Mentor Lietuva“ stovyklose vaikams vedami aktyvūs neformalaus ugdymo užsiėmimai, kurių metu formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai – vaikai skatinami geriau pažinti vieni kitus ir save, labiau pasitikėti savimi ir atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Šiam tikslui įgyvendinti pasitelkiamos įvairios sporto šakos.

„Dienos stovyklų metu vaikai išbandė įvairias populiarias ir mažiau žinomas sporto šakas. Jie aktyviai dalyvavo futbolo, žongliravimo, badmintono, stalo teniso treniruotėse, patys kūrė sportinį žaidimą. Pakviesdami juos į stovyklas, siekėme parodyti aktyvios gyvensenos privalumus, perteikti asmenybės ugdymui svarbias socialines vertybes – komandinio darbo, į tikslą orientuotos veiklos, planavimo bei kūrybiškumo“, – pasakojo „Mentor Lietuva“ l. e. p. generalinė sekretorė Bernadeta Lažauninkaitė.

„Džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie jaunų žmonių atsakomybės ir iniciatyvumo ugdymo. Tikiuosi, kad ši patirtis vaikams padės ugdyti asmenines savybes, ateityje praversiančias siekiant užsibrėžtų tikslų bei paskatins formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius“, – sakė „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Stovyklose su vaikais dirbo profesionalūs sporto treneriai, ir patyrę vadovai bei psichologai, kurie naudodami neformalaus ugdymo metodus kvietė vaikus į įdomius ir naudingus bendravimo žaidimus. Taip pat jau tradicija tapo susitikimai su įžymiais visuomenės vaikėjais, kurie atvyko pas vaikus pasidalinti patirtimi, įkvėpti juos savo autoritetu prasmingesniam ir sveikesniam laisvalaikio praleidimo būdui.

Pernai vaikams savo sportinės karjeros paslaptis atskleidė tokie iškilūs šalies sportininkai, kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir Ričardas Berankis.

„Šiais metais sostinės stovyklautojus aplankė žinomas visuomenės veikėjas, „G&G Sindikatas” narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras, kuris, kartu su profesionaliu treneriu, vedė ninjutsu pamoką. Itin vertiname žinomų šalies veikėjų rodomą dėmesį. Tokie susitikimai vaikams kas kart palieka didžiulį įspūdį – itin judrūs stovyklautojai net kelių valandų trukmės susitikime išliko kone „prikaustyti“ klausydamiesi Svaro gyvenimiškos patirties bei noriai išbandė rodomus pratimus“ , – sakė B. Lažauninkaitė.

Garliavoje esančios stovyklos vaikai taip pat turėjo išskirtinį renginį – pasirodymą jiems surengė cirko trupė, kuri ne tik atvėrė jiems spalvingą cirko pasaulį, bet ir mokino vaikus žongliruoti, triukų su vienaračiais ir supažindino juos su akrobatika.

Tuo tarpu Plungėje vaikai patys surengė stovyklos uždarymo šventę, kurioje susirinkusius svečius stebino savo pačių ruošta vakaro programa. Šventės proga, vaikai sukūrė spektaklį, surengė šokių pasirodymą bei kūrybiškai pristatė savaitę trukusios stovyklos įspūdžius – stovyklautojai įsijautė į gidų vaidmenis ir pristatė stovykloje patirtas įsimintinas akimirkas į šventę atvykusiems tėvams ir artimiesiems.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »