„Microsoft“ pristato jaunimui skirtą iniciatyvą „Youthspark“

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 21 d. penktadienis

Rugsėjo 20 dieną tiesioginės transliacijos metu „Microsoft“ pristatė naują jaunimui skirtą iniciatyvą „YouthSpark“. Tai 100 šalių vykdoma programa, kuria per 3 metus siekiama padėti 300 milijonų jaunuolių įgyti šiuolaikišką išsilavinimą, darbui reikalingų įgūdžių ar savo verslo plėtojimui būtinų žinių.

Šios programos įgyvendinimo metu „Microsoft“ didžiausią lėšų dalį skirs nevyriausybinėms jaunimo iniciatyvoms finansuoti, suteiks švietimui skirtas nemokamas programas ir įrankius, padės aktyviau išnaudoti debesijos paslaugą „Office 365” švietimo institucijose ar pokalbių programą “Skype” bendrojo lavinimo mokyklose. „YouthSpark“ programos įgyvendinimo metu taip pat bus suteiktos galimybės viso pasaulio mokytojams, mokiniams, dėstytojams ir studentams aktyviau bendrauti ir dalintis geriausia patirtimi.

„Šia iniciatyva sieksime atskleisti jaunų žmonių potencialą ir skatinsime juos kurti ne tik savo, bet ir viso pasaulio ateitį. Projektus įgyvendinsime aktyviai bendradarbiaudami su jaunimo ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis,“ – tiesioginės transliacijos metu sakė „Microsoft“ vadovas Styvas Balmeris (Steve Ballmer).

Šių metų kovą Tarptautinio jaunimo fondo atlikta galimybių studija parodė, kad visame pasaulyje darbo neturėjo 75 milijonai jaunuolių. Tarptautinės darbo organizacijos skaičiavimais, pasaulinis jaunimo nedarbo lygis siekia 12,7 proc. ir du kartus viršija bendrąjį nedarbo lygį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis Lietuvoje nedarbas tarp jaunų žmonių taip yra aukštesnis, nei kitose amžiaus grupėse.

Nevyriausybinių iniciatyvų finansavimas ir nemokami įrankiai jaunimui

Atsižvelgiant į problemas, aktualias daugeliui jaunų žmonių įvairiose šalyse, socialinė iniciatyva „YouthSpark“ susitelks ties trimis pagrindinėmis sritimis:

  • „Give For Youth“ iniciatyva numato finansavimą suteikimą nepelno siekiančių organizacijų jaunimo projektams.
  • Pagal „Microsoft YouthSpark Hub“ projektą bus sukurtas specialus interneto portalas, skirtas vienoje vietoje viešinti visą jaunimui naudingą informaciją. Tai padės ne tik gilinti žinias ir plėsti kompetenciją, bet ir užmegzti ryšius su patikimais partneriais bei ekspertais, bus suteikta ir galimybė už simbolinį mokestį pradėti naudotis naujausia „Microsoft“ programine įranga ir paslaugomis.
  • Neseniai sukurta virtuali bendruomenė „Innovate For Good“ apjungs arti 300 milijonų jaunuolių visame pasaulyje ir suteiks jiems galimybę patogiai dalintis sukaupta patirtimi, skatinti ir padėti vienas kitam.

„Žinios ir patirtis – tai unikalūs šaltiniai, kurie dalijantis ne senka, o atvirkščiai – pildosi ir tvirtėja. Inicijuodami „YouthSpark“ programą siekiame maksimalios naudos, kad būtų ne tik sprendžiamos konkrečios problemos, bet ir sukurtos galimybės kaip papildoma vertė“, – sakė „Microsoft“ vadovas. Pasak Styvo Balmerio,  „Microsoft“ įsipareigoja didžiąją dalį socialiniams projektams numatytų lėšų artimiausius trejus metus skirti į jaunimą orientuotoms iniciatyvoms.

Stiprins bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis

Pristatydama naująją iniciatyvą „Microsoft“ pabrėžė bendradarbiavimo su nevyriausybiniu sektoriumi svarbą. „Pranešdami apie socialinę iniciatyvą prisiimame ir atsakomybę ją įgyvendinti. Tikime, jog geriausiai problemas ir jų sprendimo būdus padės identifikuoti ilgamečiai mūsų partneriai – pasaulio nevyriausybinės organizacijos“, – teigė S. Balmeris.

Lietuvoje „Microsoft“ plėtoja ilgalaikį bendradarbiavimą su „Žinių ekonomikos forumu“, asociacijomis „Langas į ateitį“, „INFOBALT“ ir „American Chamber of Commerce”, Lietuvos jaunimo ir studentų organizacijomis. Bendrovė finansuoja skaitmeninių įgūdžių ugdymo kursus,  skatina naujų verslų sukūrimą tokiomis programomis kaip „BizSpark“ ar  „WebSiteSpark“, skatina jaunimą aktyviau išnaudoti technologijas po „StudentSpark“ iniciatyvos vėliava. 

„Bendradarbiaudami su „Microsoft“ kompiuterinio raštingumo žinių suteikėme daugiau nei 30 tūkstančių suaugusių Lietuvos gyventojų. Šiandien matome, kad jaunų žmonių gebėjimai naudotis informacinėmis technologijomis taip pat negali būti palikti be dėmesio. Naujausi IT sprendimai ir jų atveriamos galimybės jauniems žmonėms, norintiems įžengti į darbo rinką, šiandien labai aktualios“, – teigia asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

„Microsoft“ finansuojamų projektų vertė Lietuvoje, įgyvendintų kartu su „Langas į ateitį“, siekia daugiau nei 1 milijoną litų. Vien pernai penkiasdešimt septynioms visuomeninėms organizacijoms Lietuvoje „Microsoft“ padovanojo penkis šimtus programinės įrangos paketų, kurių vertė – 900 tūkstančių litų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III-iojo vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. skaityti »

VGTU studentai – pasaulio programavimo čempionate

Lapkričio mėnesį devyni Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto studentai buvo išvykę į Minską atstovauti universitetui Studentų pasaulio programavimo čempionato ACM ICPC ketvirtfinalyje. skaityti »

Mokymai mokslininkams ir tyrėjams „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“

Lapkričio 16 d. 14 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkus ir tyrėjus kviečiame dalyvauti bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“. skaityti »

Specialiųjų poreikių vaikams naujas galimybes atveria šiuolaikinės technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. skaityti »

„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų. skaityti »

PROFADIENYJE 2016 - SMK komandos triumfas

Šių metų lapkričio 10 d. “Europos namuose” įvyko nacionalinė Lietuvos kolegijų studentų verslumo diena– PROFADIENIS. skaityti »

Jungtinėse Tautose kalbėjęs VU profesorius: sveikatos apsauga nesibaigia ligų gydymu

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras viešėjo Niujorke, kur pristatė kasmetinę ataskaitą JT Generalinei Asamblėjai. skaityti »

Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumo siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas. skaityti »

VGTU docentė pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą

Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) Verslo technologijų katedros docentė dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė buvo apdovanota prestižiniu André Jordan apdovanojimu už straipsnį apie sprendimų priėmimą nekilnojamojo turto sektoriuje. skaityti »

Modernus dėstytojas ne tik moko, bet ir mokosi iš Z kartos

Iš Z kartos reikėtų mokytis ne tik greitos reakcijos, bet ir virtualaus bendravimo, tad ir turime galvoti, kaip tokius elementus integruoti į studijų procesą. skaityti »