Miegą tyrinėjantis laikrodis

Publikuota: 2011 m. balandžio 8 d. penktadienis

Miegas – tai ramybės būsena, kurios metu organizmas atnaujina savo jėgas. Jo metu atsiribojama nuo išorinio pasaulio signalų. Kai žmogus miega, susilpnėja jo fiziologinės funkcijos, pakinta jų veikla, mažėja psichikos aktyvumas.

Dažniausias miego sutrikimas yra nemiga, kuri atsiranda dėl aktyvios protinės veiklos, emocinės ar kitokios įtampos, pervargimo, per didelių informacijos srautų. Lengviausias ir prieinamiausias būdas kovoti su nemiga – migdomieji vaistai. Tačiau ar tai išeitis?

Praėjusią savaitę Somervilyje (Masačusetsas) buvo pristatytas eksperimentinis miego laikrodis, kuris nustato bei kontroliuoja miego sutrikimus. 30 savanorių visą kovo mėnesi naudojo „Zeo“ miego matuoklį. Laikrodis dėvimas ant galvos, o specializuoti algoritmai nustato, kokioje miego stadijoje yra asmuo, kokie jo miego sutrikimai, kaip jį veikia košmarai, kas ramina ir padeda geriau išsimiegoti.

Naujasis įrankis, kuris palaipsniui persikelia iš medicinos į vartotojų pasaulį, suteikė papildomą galimybę asmeniniams tyrinėjimams. Taigi, mums spręsti, ar „Zeo“ miego laikrodis yra tik placebo padarinys, ar naujas mokslo stebuklas.

Šaltinis: www.technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »