Miegą tyrinėjantis laikrodis

Publikuota: 2011 m. balandžio 8 d. penktadienis

Miegas – tai ramybės būsena, kurios metu organizmas atnaujina savo jėgas. Jo metu atsiribojama nuo išorinio pasaulio signalų. Kai žmogus miega, susilpnėja jo fiziologinės funkcijos, pakinta jų veikla, mažėja psichikos aktyvumas.

Dažniausias miego sutrikimas yra nemiga, kuri atsiranda dėl aktyvios protinės veiklos, emocinės ar kitokios įtampos, pervargimo, per didelių informacijos srautų. Lengviausias ir prieinamiausias būdas kovoti su nemiga – migdomieji vaistai. Tačiau ar tai išeitis?

Praėjusią savaitę Somervilyje (Masačusetsas) buvo pristatytas eksperimentinis miego laikrodis, kuris nustato bei kontroliuoja miego sutrikimus. 30 savanorių visą kovo mėnesi naudojo „Zeo“ miego matuoklį. Laikrodis dėvimas ant galvos, o specializuoti algoritmai nustato, kokioje miego stadijoje yra asmuo, kokie jo miego sutrikimai, kaip jį veikia košmarai, kas ramina ir padeda geriau išsimiegoti.

Naujasis įrankis, kuris palaipsniui persikelia iš medicinos į vartotojų pasaulį, suteikė papildomą galimybę asmeniniams tyrinėjimams. Taigi, mums spręsti, ar „Zeo“ miego laikrodis yra tik placebo padarinys, ar naujas mokslo stebuklas.

Šaltinis: www.technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »