Miegą tyrinėjantis laikrodis

Publikuota: 2011 m. balandžio 8 d. penktadienis

Miegas – tai ramybės būsena, kurios metu organizmas atnaujina savo jėgas. Jo metu atsiribojama nuo išorinio pasaulio signalų. Kai žmogus miega, susilpnėja jo fiziologinės funkcijos, pakinta jų veikla, mažėja psichikos aktyvumas.

Dažniausias miego sutrikimas yra nemiga, kuri atsiranda dėl aktyvios protinės veiklos, emocinės ar kitokios įtampos, pervargimo, per didelių informacijos srautų. Lengviausias ir prieinamiausias būdas kovoti su nemiga – migdomieji vaistai. Tačiau ar tai išeitis?

Praėjusią savaitę Somervilyje (Masačusetsas) buvo pristatytas eksperimentinis miego laikrodis, kuris nustato bei kontroliuoja miego sutrikimus. 30 savanorių visą kovo mėnesi naudojo „Zeo“ miego matuoklį. Laikrodis dėvimas ant galvos, o specializuoti algoritmai nustato, kokioje miego stadijoje yra asmuo, kokie jo miego sutrikimai, kaip jį veikia košmarai, kas ramina ir padeda geriau išsimiegoti.

Naujasis įrankis, kuris palaipsniui persikelia iš medicinos į vartotojų pasaulį, suteikė papildomą galimybę asmeniniams tyrinėjimams. Taigi, mums spręsti, ar „Zeo“ miego laikrodis yra tik placebo padarinys, ar naujas mokslo stebuklas.

Šaltinis: www.technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »