Ministrai pristatys Lietuvos pirmininkavimo prioritetus švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto srityse

Publikuota: 2013 m. gegužės 16 d. ketvirtadienis

Gegužės 16–17 d. Briuselyje vyksiančiame Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje dalyvausiantys švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, kultūros ministras Šarūnas Birutis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatys savo srities Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir nuo š. m. liepos 1 d. numatomus svarbiausius darbus.

Taryboje ministrai skirs dėmesį aktualiems švietimo kokybės, jaunimo užimtumo, aukštojo mokslo klausimams, aptars, kaip užtikrinti lygias teises į aukštąjį mokslą visiems visuomenės nariams bei sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams integruotis į darbo rinką, dalyvaus pirmininkaujančios Airijos rengiamuose politiniuose debatuose su aukšto lygio ekspertais.

Pirmąją Tarybos dieną ministrai politiniuose debatuose aptars mokymo kokybės svarbą mokinių pasiekimams, pasidalins patirtimi apie praktines iniciatyvas užtikrinant aukščiausią pedagogo profesinės veiklos kokybę ir siekiant geresnių mokymosi rezultatų. Politiniuose debatuose pasisakys ir du kviestiniai svečiai – Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Mokslo komiteto prezidentė Christine Blower ir Suomijos tarptautinio mobilumo ir bendradarbiavimo centro direktorius Pasi Sahlbergas.

Numatoma priimti tarybos išvadas dėl aukštojo mokslo socialinio aspekto – vienodų teisių užtikrinimo visų visuomenės grupių atstovams siekti aukštojo mokslo ir įgyti darbo rinkai reikalingus aukšto lygio įgūdžius ir kompetencijas, tobulėti asmeniškai ir profesiškai, skatinant socialinį solidarumą ir pilietiškumą.

Jaunimo klausimams skirtoje Tarybos dalyje bus aptariami jaunimo užimtumo ir socialinės įtraukties, darbo su jaunimu kokybės užtikrinimo klausimai. Pirmininkaujanti Airija į politikos debatus pakvietė pasisakyti Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo (Eurofound) tyrimų vadovą Maksimilianą Mascherini ir Efektyvių paslaugų centro atstovą iš Airijos Džoną Bamberį.

Antrąją Tarybos dieną, gegužės 17 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis dalyvaus politiniuose debatuose apie kultūros vaidmenį ES išorės santykiuose ir neformalioje ministrų diskusijoje su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes, atsakinga už skaitmeninę darbotvarkę.

Pirmininkaujanti Airija sieks bendro Tarybos požiūrio dėl Europos Kultūros sostinių 2020-2033 m. ir ministrų pritarimo Tarybos sprendimui dėl Europos kultūros sostinių 2017 ir 2018 m.

Sporto klausimams skirtoje Tarybos dalyje tikimasi priimti išvadas dėl sportininkų dvejopo pobūdžio profesinės veiklos, siekiant sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams derinti sportinę karjerą su įgyjamu išsilavinimu ir darbu kitoje srityje. Pirmininkaujančios Airijos rengiami ministrų politiniai debatai kovos su dopingu klausimu bus skirti aptarti, kaip valdžios institucijos bei sporto organizacijos gali kovoti su vis tobulėjančiais dopingo vartojimo sporte būdais. Debatuose pakviestas dalyvauti ir JAV ekspertas, antidopingo agentūros vadovas Trevis Taigartas. Pirmininkaujanti Airija šia tema taip pat rengia ministrų diskusiją (struktūrinį dialogą) su sporto organizacijomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »