Ministrai pristatys Lietuvos pirmininkavimo prioritetus švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto srityse

Publikuota: 2013 m. gegužės 16 d. ketvirtadienis

Gegužės 16–17 d. Briuselyje vyksiančiame Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje dalyvausiantys švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, kultūros ministras Šarūnas Birutis bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatys savo srities Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir nuo š. m. liepos 1 d. numatomus svarbiausius darbus.

Taryboje ministrai skirs dėmesį aktualiems švietimo kokybės, jaunimo užimtumo, aukštojo mokslo klausimams, aptars, kaip užtikrinti lygias teises į aukštąjį mokslą visiems visuomenės nariams bei sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams integruotis į darbo rinką, dalyvaus pirmininkaujančios Airijos rengiamuose politiniuose debatuose su aukšto lygio ekspertais.

Pirmąją Tarybos dieną ministrai politiniuose debatuose aptars mokymo kokybės svarbą mokinių pasiekimams, pasidalins patirtimi apie praktines iniciatyvas užtikrinant aukščiausią pedagogo profesinės veiklos kokybę ir siekiant geresnių mokymosi rezultatų. Politiniuose debatuose pasisakys ir du kviestiniai svečiai – Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Mokslo komiteto prezidentė Christine Blower ir Suomijos tarptautinio mobilumo ir bendradarbiavimo centro direktorius Pasi Sahlbergas.

Numatoma priimti tarybos išvadas dėl aukštojo mokslo socialinio aspekto – vienodų teisių užtikrinimo visų visuomenės grupių atstovams siekti aukštojo mokslo ir įgyti darbo rinkai reikalingus aukšto lygio įgūdžius ir kompetencijas, tobulėti asmeniškai ir profesiškai, skatinant socialinį solidarumą ir pilietiškumą.

Jaunimo klausimams skirtoje Tarybos dalyje bus aptariami jaunimo užimtumo ir socialinės įtraukties, darbo su jaunimu kokybės užtikrinimo klausimai. Pirmininkaujanti Airija į politikos debatus pakvietė pasisakyti Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo (Eurofound) tyrimų vadovą Maksimilianą Mascherini ir Efektyvių paslaugų centro atstovą iš Airijos Džoną Bamberį.

Antrąją Tarybos dieną, gegužės 17 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis dalyvaus politiniuose debatuose apie kultūros vaidmenį ES išorės santykiuose ir neformalioje ministrų diskusijoje su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes, atsakinga už skaitmeninę darbotvarkę.

Pirmininkaujanti Airija sieks bendro Tarybos požiūrio dėl Europos Kultūros sostinių 2020-2033 m. ir ministrų pritarimo Tarybos sprendimui dėl Europos kultūros sostinių 2017 ir 2018 m.

Sporto klausimams skirtoje Tarybos dalyje tikimasi priimti išvadas dėl sportininkų dvejopo pobūdžio profesinės veiklos, siekiant sudaryti galimybes profesionaliems sportininkams derinti sportinę karjerą su įgyjamu išsilavinimu ir darbu kitoje srityje. Pirmininkaujančios Airijos rengiami ministrų politiniai debatai kovos su dopingu klausimu bus skirti aptarti, kaip valdžios institucijos bei sporto organizacijos gali kovoti su vis tobulėjančiais dopingo vartojimo sporte būdais. Debatuose pakviestas dalyvauti ir JAV ekspertas, antidopingo agentūros vadovas Trevis Taigartas. Pirmininkaujanti Airija šia tema taip pat rengia ministrų diskusiją (struktūrinį dialogą) su sporto organizacijomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »