Ministras pasveikino Mokomojo Europos parlamento dalyvius

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasveikino mokinius – Mokomojo Europos parlamento nacionalinės sesijos dalyvius, susirinkusius į Seimo Kovo 11-osios Akto salę.

Renginyje dalyvauja daugiau nei šimtas geriausiai šių metų tarpinėse, regioninėse Mokomojo Europos parlamento sesijose pasirodžiusių mokinių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Sesijos dalyviai diskutuos pasiskirstę į šiuos komitetus: Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Konstitucinių reikalų, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos, Vystymosi, Užimtumo ir socialinių reikalų.  

Mokiniai rengs rezoliuciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos, svarstys, ar ir toliau ES turėtų skirti žemės ūkiui tokią didelę biudžeto dalį, rengs rezoliuciją dėl ES institucinių reformų siekiant aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES gyvenime, taip pat rezoliuciją dėl nevyriausybinių organizacijų įtakos ES institucijoms ir kt. Svarstys, kokios ES priemonės galėtų leisti gyventi ekologiškiau, atpiginti pernelyg brangų biokurą ir elektros gamybą;  kokias priemones iki 2020 metų turėtų taikyti ES, siekdama sumažinti žmonių, gyvenančių ties skurdo riba, skaičių ir kt. Mokiniai taip pat parengs rezoliuciją dėl krizės Sirijoje ir Jaunimo garantijų iniciatyvos.  

Mokiniai, geriausiai pasirodę per Nacionalinę sesiją, dalyvaus Tarptautinėje Europos mokomojo parlamento sesijoje, kuri bus surengta balandį Austrijos sostinėje Vienoje.

Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – viešoji įstaiga „Europos namai“, pelno nesiekianti organizacija, vykdanti švietimo ir informavimo apie ES bei ES integracijos projektus. Kasmet rengiamos vietos, regioninės ir nacionalinės Mokomojo parlemento sesijos, geriausieji mokiniai atstovauja Lietuvai tarptautinėse sesijose, organizuojamose įvairiose ES šalyse narėse.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »