Ministras pasveikino Mokomojo Europos parlamento dalyvius

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasveikino mokinius – Mokomojo Europos parlamento nacionalinės sesijos dalyvius, susirinkusius į Seimo Kovo 11-osios Akto salę.

Renginyje dalyvauja daugiau nei šimtas geriausiai šių metų tarpinėse, regioninėse Mokomojo Europos parlamento sesijose pasirodžiusių mokinių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Sesijos dalyviai diskutuos pasiskirstę į šiuos komitetus: Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Konstitucinių reikalų, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos, Vystymosi, Užimtumo ir socialinių reikalų.  

Mokiniai rengs rezoliuciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos, svarstys, ar ir toliau ES turėtų skirti žemės ūkiui tokią didelę biudžeto dalį, rengs rezoliuciją dėl ES institucinių reformų siekiant aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES gyvenime, taip pat rezoliuciją dėl nevyriausybinių organizacijų įtakos ES institucijoms ir kt. Svarstys, kokios ES priemonės galėtų leisti gyventi ekologiškiau, atpiginti pernelyg brangų biokurą ir elektros gamybą;  kokias priemones iki 2020 metų turėtų taikyti ES, siekdama sumažinti žmonių, gyvenančių ties skurdo riba, skaičių ir kt. Mokiniai taip pat parengs rezoliuciją dėl krizės Sirijoje ir Jaunimo garantijų iniciatyvos.  

Mokiniai, geriausiai pasirodę per Nacionalinę sesiją, dalyvaus Tarptautinėje Europos mokomojo parlamento sesijoje, kuri bus surengta balandį Austrijos sostinėje Vienoje.

Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – viešoji įstaiga „Europos namai“, pelno nesiekianti organizacija, vykdanti švietimo ir informavimo apie ES bei ES integracijos projektus. Kasmet rengiamos vietos, regioninės ir nacionalinės Mokomojo parlemento sesijos, geriausieji mokiniai atstovauja Lietuvai tarptautinėse sesijose, organizuojamose įvairiose ES šalyse narėse.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »