Ministras pasveikino Mokomojo Europos parlamento dalyvius

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasveikino mokinius – Mokomojo Europos parlamento nacionalinės sesijos dalyvius, susirinkusius į Seimo Kovo 11-osios Akto salę.

Renginyje dalyvauja daugiau nei šimtas geriausiai šių metų tarpinėse, regioninėse Mokomojo Europos parlamento sesijose pasirodžiusių mokinių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Sesijos dalyviai diskutuos pasiskirstę į šiuos komitetus: Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Konstitucinių reikalų, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos, Vystymosi, Užimtumo ir socialinių reikalų.  

Mokiniai rengs rezoliuciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos, svarstys, ar ir toliau ES turėtų skirti žemės ūkiui tokią didelę biudžeto dalį, rengs rezoliuciją dėl ES institucinių reformų siekiant aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES gyvenime, taip pat rezoliuciją dėl nevyriausybinių organizacijų įtakos ES institucijoms ir kt. Svarstys, kokios ES priemonės galėtų leisti gyventi ekologiškiau, atpiginti pernelyg brangų biokurą ir elektros gamybą;  kokias priemones iki 2020 metų turėtų taikyti ES, siekdama sumažinti žmonių, gyvenančių ties skurdo riba, skaičių ir kt. Mokiniai taip pat parengs rezoliuciją dėl krizės Sirijoje ir Jaunimo garantijų iniciatyvos.  

Mokiniai, geriausiai pasirodę per Nacionalinę sesiją, dalyvaus Tarptautinėje Europos mokomojo parlamento sesijoje, kuri bus surengta balandį Austrijos sostinėje Vienoje.

Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – viešoji įstaiga „Europos namai“, pelno nesiekianti organizacija, vykdanti švietimo ir informavimo apie ES bei ES integracijos projektus. Kasmet rengiamos vietos, regioninės ir nacionalinės Mokomojo parlemento sesijos, geriausieji mokiniai atstovauja Lietuvai tarptautinėse sesijose, organizuojamose įvairiose ES šalyse narėse.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »