Ministras pasveikino Mokomojo Europos parlamento dalyvius

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasveikino mokinius – Mokomojo Europos parlamento nacionalinės sesijos dalyvius, susirinkusius į Seimo Kovo 11-osios Akto salę.

Renginyje dalyvauja daugiau nei šimtas geriausiai šių metų tarpinėse, regioninėse Mokomojo Europos parlamento sesijose pasirodžiusių mokinių iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Sesijos dalyviai diskutuos pasiskirstę į šiuos komitetus: Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Konstitucinių reikalų, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų, Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos, Vystymosi, Užimtumo ir socialinių reikalų.  

Mokiniai rengs rezoliuciją dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos, svarstys, ar ir toliau ES turėtų skirti žemės ūkiui tokią didelę biudžeto dalį, rengs rezoliuciją dėl ES institucinių reformų siekiant aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES gyvenime, taip pat rezoliuciją dėl nevyriausybinių organizacijų įtakos ES institucijoms ir kt. Svarstys, kokios ES priemonės galėtų leisti gyventi ekologiškiau, atpiginti pernelyg brangų biokurą ir elektros gamybą;  kokias priemones iki 2020 metų turėtų taikyti ES, siekdama sumažinti žmonių, gyvenančių ties skurdo riba, skaičių ir kt. Mokiniai taip pat parengs rezoliuciją dėl krizės Sirijoje ir Jaunimo garantijų iniciatyvos.  

Mokiniai, geriausiai pasirodę per Nacionalinę sesiją, dalyvaus Tarptautinėje Europos mokomojo parlamento sesijoje, kuri bus surengta balandį Austrijos sostinėje Vienoje.

Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – viešoji įstaiga „Europos namai“, pelno nesiekianti organizacija, vykdanti švietimo ir informavimo apie ES bei ES integracijos projektus. Kasmet rengiamos vietos, regioninės ir nacionalinės Mokomojo parlemento sesijos, geriausieji mokiniai atstovauja Lietuvai tarptautinėse sesijose, organizuojamose įvairiose ES šalyse narėse.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU rektorius susitiko su universiteto studentais iš Kinijos

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis susitiko su studentais iš Kinijos, kurie studijuoja mūsų universitete. skaityti »

Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

LEU prisijungė prie europinio „U-Multirank“ reitingo

Praėjusią savaitę buvo pateikti galutiniai duomenys apie Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) Europos Sąjungos universitetus vertinančio „U-Multirank“ reitingo ekspertams. skaityti »

KTU ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas tampa partneriais

Siekdama aukštesnės studijų ir mokslinių tyrimų kokybės akademinė bendruomenė pati inicijuoja tai, kas neišvengiama – telkia geriausių šalies aukštųjų mokyklų potencialą skaityti »

Magnetinės deimanto savybės – naujas Lietuvos mokslininkų tyrimų objektas

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje. skaityti »

MITA skelbia konkursą dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

Į aukštąsias mokyklas stojantiesiems asmenims reikės išlaikyti bent vieną valstybinį egzaminą

Seimas priėmė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3709(2), kuriomis nutarta nustatyti, kad asmenims, nepretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, būtų keliamas reikalavimas turėti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir būti išlaikiusiems bent vieną valstybinį brandos egzaminą. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – precedento neturintis finansavimas

Per 900 Lietuvos tyrėjų įvykdė 106 mokslinių tyrimų projektus už 32 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos bei tikisi gauti tris kartus didesnę sumą – apie 95 mln. eurų, kurie numatyti moksliniams tyrimams finansuoti 2014–2020 metais. skaityti »

Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. skaityti »

Naujas SMK projektas padės Afrikos jaunimui pasirinkti karjeros kelią

Europos Komisija patvirtino naują Socialinių mokslų kolegijos (SMK) projektą, kuriuo numatoma kurti Karjeros centrus Kenijoje, Ugandoje ir Ganoje. skaityti »