Ministro G. Steponavičiaus vizitas JAV - bendrų projektų perspektyvos su žinomais Bostono ir Čikagos universitetais

Publikuota: 2012 m. kovo 12 d. pirmadienis

Kovo 4–11 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius su Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovų delegacija lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vizito tikslas – pristatyti Lietuvos mokslo ir studijų sistemą ir bendradarbiavimo galimybes.

Švietimo ir mokslo ministras apsilankė Harvardo universitete, susitiko su jo vadovais, dalyvavo diskusijoje su studentais, studijuojančiais švietimo krypties programas.

Ministras pristatė Lietuvoje vykdomas švietimo reformas, buvo aptartos galimybės kviesti į Lietuvos aukštąsias mokyklas dėstyti žinomus profesorius.

Ministro G. Steponavičiaus pokalbyje su Bostono lietuvių bendruomenės atstovais buvo aptartos lituanistinio švietimo problemos, Švietimo ir mokslo ministerijai ruošiantis perimti lituanistinių mokyklų kuravimą.

Švietimo ir mokslo ministras taip pat lankėsi Čikagoje, pabuvojo dvejuose didžiuosiuose universitetuose.

Ilinojaus universiteto Slavų ir baltų kalbų departamente G. Steponavičius susitiko su Kultūros studijų, literatūros ir lingvistikos mokyklos direktore prof. Rosilie Hernandez, Slavų ir baltų skyriaus vadovu prof. Michał Markowski bei prof. Giedriumi Subačiumi. Ministras informavo apie numatomą Lietuvos paramą atnaujinant lietuvių kalbos studijas Ilinojaus universitete.

Pokalbyje su Ilinojaus universiteto vadovybe buvo sutarta dėl konkrečių bendradarbiavimo galimybių tarp Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Ilinojaus universiteto Inžinerijos koledžo bei tarp ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir Verslo vadybos koledžo.

Ilinojaus technologijos institute švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius pristatė Lietuvos mokslo, studijų ir verslo slėnius, investicijas į aukštojo mokslo infrastruktūrą, atsiveriančias galimybes stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą. Instituto prezidentas John L. Anderson priminė, kad tarp žymių Ilinojaus universiteto absolventų – kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Ministro G. Steponavičiaus vadovaujama delegacija buvo susipažindinta su universiteto technologijų parku, aptartos galimybės stiprinti bendradarbiavimą tarp Ilinojaus technologijos instituto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto, keistis dėstytojais, steigti jungtines studijų programas.

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »