„Mobilioji laboratorija“ lankys mokyklas

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Jau šio mėnesio pabaigoje projektas „Mobilioji laboratorija“ aplankys pirmąją mokyklą – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją. Šiais vizitais siekiama populiarinti mokslą tarp mokinių ir padėti jiems įgyvendinti savo tiriamuosius darbus, atskleisti mokinių talentus ir ugdyti jų kaip tyrėjų gebėjimus.

Tikimasi, kad per metus mobilioji laboratorija aplankys mažiausiai 80 šalies mokyklų, kurių mokiniai su projekto iniciatorių pagalba įgyvendins ne mažiau kaip 800 mokslinių projektų. „Lankant mokyklas sieksime supažindinti mokinius su šiuolaikiniais mokslinių tyrimų metodais ir priemonėmis, populiarinti mokslą ir technologijas bei tyrėjo profesiją efektyviausiu būdu – gyvai demonstruojant ir leidžiant patiems mokiniams eksperimentuoti su šiuolaikine moksline įranga, generuoti naujas idėjas ir inicijuoti naujas mokslinių tyrimų kryptis“, – sakė Vilniaus universitete šį projektą koordinuojanti Sigita Kilkutė.

Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitas į mokyklą – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, o vizitų į mokyklas paslaugą teikia Vilniaus universitetas kartu su partneriu VšĮ STEP AS. Šių apsilankymų metu bus dirbama dviem kryptimis: svarbiausia – VU mokslininkai kartu su mokiniais atliks mokslo tiriamuosius darbus (ne mažiau kaip 10 mokslo tiriamųjų darbų vieno vizito metu). Taip pat bus vykdoma edukacinė programa moksleivių grupėms: paskaitos apie mokslo naujoves, mokslinius tyrimus, įdomiųjų eksperimentų demonstravimas.

Artimiausiu metu „Mobilioji laboratorija“ ketina apsilankyti trijose mokyklose – kovo 31 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, balandžio 8 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje ir balandžio 10 d. Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »