„Mobilioji laboratorija“ lankys mokyklas

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Jau šio mėnesio pabaigoje projektas „Mobilioji laboratorija“ aplankys pirmąją mokyklą – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją. Šiais vizitais siekiama populiarinti mokslą tarp mokinių ir padėti jiems įgyvendinti savo tiriamuosius darbus, atskleisti mokinių talentus ir ugdyti jų kaip tyrėjų gebėjimus.

Tikimasi, kad per metus mobilioji laboratorija aplankys mažiausiai 80 šalies mokyklų, kurių mokiniai su projekto iniciatorių pagalba įgyvendins ne mažiau kaip 800 mokslinių projektų. „Lankant mokyklas sieksime supažindinti mokinius su šiuolaikiniais mokslinių tyrimų metodais ir priemonėmis, populiarinti mokslą ir technologijas bei tyrėjo profesiją efektyviausiu būdu – gyvai demonstruojant ir leidžiant patiems mokiniams eksperimentuoti su šiuolaikine moksline įranga, generuoti naujas idėjas ir inicijuoti naujas mokslinių tyrimų kryptis“, – sakė Vilniaus universitete šį projektą koordinuojanti Sigita Kilkutė.

Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitas į mokyklą – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, o vizitų į mokyklas paslaugą teikia Vilniaus universitetas kartu su partneriu VšĮ STEP AS. Šių apsilankymų metu bus dirbama dviem kryptimis: svarbiausia – VU mokslininkai kartu su mokiniais atliks mokslo tiriamuosius darbus (ne mažiau kaip 10 mokslo tiriamųjų darbų vieno vizito metu). Taip pat bus vykdoma edukacinė programa moksleivių grupėms: paskaitos apie mokslo naujoves, mokslinius tyrimus, įdomiųjų eksperimentų demonstravimas.

Artimiausiu metu „Mobilioji laboratorija“ ketina apsilankyti trijose mokyklose – kovo 31 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, balandžio 8 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje ir balandžio 10 d. Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU pristatytas „GeoSkills+“ projektas

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko „GeoSkills+“ projekto (GEO VEK) konferencija–seminaras, kurį organizavo tarptautinis konsorciumas. skaityti »

LEU kviečia kolegijų absolventus įgyti universitetinį išsilavinimą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) siūlo kolegijų absolventams pasinaudoti galimybe įgyti universitetinį išsilavinimą. skaityti »

Apie mokslą, kuris atveria kelius Londono Sityje, ir sprendimus, kuriuos priima matematika

Ar yra kas nors bendro tarp dirbtinio intelekto ir turto valdymo? Ar matematiniai algoritmai gali „priimti sprendimus“ investuojant? Ar tikrai daktaro laipsnis atveria karjeros galimybes Londono Sityje? skaityti »

„Moksleivių Seimas“ diskutuos, ar vertėjo prailginti mokslo metus

Seimo Kovo 11-osios Akto salėje gegužės 20 d., trečiadienį, 10.30 val., vyks Lietuvos mokinių parlamento (LMP) kartu su Seimo nare Agnė Bilotaite organizuojamas projektas „Lietuvos Respublikos Seimo darbo simuliacija“. skaityti »

Vilniaus universitetas – Lietuvos mokslo tarybos finansuojamų projektų lyderis

Lietuvos mokslo taryba finansuos naujus mokslininkų grupių projektus. 94 projektams 2015–2018 m. paskirta per 8,4 mln. eurų. skaityti »

LEU filosofai – daugiausia uždirbantys savo srityje

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną. Paaiškėjo, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) filosofai yra daugiausia uždirbantys savo srityje. skaityti »

Baltarusijos lietuvių vaikams – lietuviškos knygos

Rimdžiūnuose (Baltarusijos Respublika) esančio Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro bibliotekos lankytojai turės galimybę skaityti daugiau lietuviškų knygų. Bibliotekai padovanota daugiau nei 50 grožinės ir pažintinės lietuvių bei užsienio autorių literatūros leidinių. skaityti »

Lietuvos išmaniems mokytojams – pasaulinis įvertinimas

Dvi Lietuvos mokytojos su kitais 300 mokytojų iš viso pasaulio buvo pakviestos dalyvauti kasmetiniame „Microsoft“ mokytojų novatorių forume, kuris šiais metais vyko „Microsoft“ centrinėje būstinėje Redmonde (JAV). skaityti »

Kosmoso technologijų įmonei UAB „Nanoavionika“ – 200 tūkst. eurų investicija

UAB „Nanoavionika“, kurios komandos branduolį sudaro pirmojo lietuviško kosminio palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjai – Vilniaus universiteto darbuotojai, tapo pirmąja Lietuvoje ir viena pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų pradedančiųjų įmonių, gavusių rizikos kapitalo fondo investiciją. skaityti »

Teisės ir IT sričių dokumentų vertimui – Vilniaus universiteto vertyklė

Internetinėje svetainėje www.versti.eu jau veikia Vilniaus universiteto mašininio vertimo sistema. Joje sukauptas didelis kiekis teisės ir informacinių technologijų sričių tekstynų anglų ir prancūzų kalbomis leidžia tiksliau išversti šių segmentų tekstus. skaityti »