„Mobilioji laboratorija“ lankys mokyklas

Publikuota: 2014 m. kovo 25 d. antradienis

Jau šio mėnesio pabaigoje projektas „Mobilioji laboratorija“ aplankys pirmąją mokyklą – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją. Šiais vizitais siekiama populiarinti mokslą tarp mokinių ir padėti jiems įgyvendinti savo tiriamuosius darbus, atskleisti mokinių talentus ir ugdyti jų kaip tyrėjų gebėjimus.

Tikimasi, kad per metus mobilioji laboratorija aplankys mažiausiai 80 šalies mokyklų, kurių mokiniai su projekto iniciatorių pagalba įgyvendins ne mažiau kaip 800 mokslinių projektų. „Lankant mokyklas sieksime supažindinti mokinius su šiuolaikiniais mokslinių tyrimų metodais ir priemonėmis, populiarinti mokslą ir technologijas bei tyrėjo profesiją efektyviausiu būdu – gyvai demonstruojant ir leidžiant patiems mokiniams eksperimentuoti su šiuolaikine moksline įranga, generuoti naujas idėjas ir inicijuoti naujas mokslinių tyrimų kryptis“, – sakė Vilniaus universitete šį projektą koordinuojanti Sigita Kilkutė.

Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitas į mokyklą – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Projektą įgyvendina Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, o vizitų į mokyklas paslaugą teikia Vilniaus universitetas kartu su partneriu VšĮ STEP AS. Šių apsilankymų metu bus dirbama dviem kryptimis: svarbiausia – VU mokslininkai kartu su mokiniais atliks mokslo tiriamuosius darbus (ne mažiau kaip 10 mokslo tiriamųjų darbų vieno vizito metu). Taip pat bus vykdoma edukacinė programa moksleivių grupėms: paskaitos apie mokslo naujoves, mokslinius tyrimus, įdomiųjų eksperimentų demonstravimas.

Artimiausiu metu „Mobilioji laboratorija“ ketina apsilankyti trijose mokyklose – kovo 31 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, balandžio 8 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje ir balandžio 10 d. Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »