Moderniosios technologijos padeda kurti ateities mokyklą

Publikuota: 2012 m. spalio 31 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministerijos Informacinių technologijų centras skelbia metodinės medžiagos apie informacinių komunikacinių technologijų (IKT) taikymo ugdymo procese projektų konkursą „Virtuali kelionė klasėje 2012“.

Konkurso tikslas – skatinti pedagogus domėtis ir plačiau išnaudoti kompiuterių, interneto, vaizdo įrangos ir kt. galimybes įvairių dalykų pamokose, dalytis šia patirtimi, rengti mokomąją, metodinę ir informacinę medžiagą.

Geriausius savo projektus mokytojai pristatys kasmet vykstančiuose Lietuvos novatoriško švietimo forumuose, į kuriuos susirenka didelis būrys aktyviai informacines technologijas pamokose taikančių šalies pedagogų. Projektus įvertinus ekspertams, geriausių darbų autoriams bus įteikti diplomai, UAB „Microsoft Lietuva“ įsteigti prizai.

„Virtualios kelionės klasėje“ konkursas sulaukia vis daugiau mokytojų iš visos Lietuvos dėmesio – pernai jam pateikta per 180 darbų“, – sako Informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis. Pasak V.Brazdeikio, novatoriškiausių šalies pedagogų forumas – puiki galimybė mokytojams keistis metodine patirtimi ir susipažinti su technologijų naujovėmis, pristatyti savo projektus, padiskutuoti, kaip technologijos galėtų padėti didinti mokymo ir mokymosi efektyvumą, paskatinti moksleivius realizuoti savo sumanymus, sutvirtinti jų bei mokytojų bendradarbiavimą.

Konkursas „Virtuali kelionė klasėje“ Lietuvoje vyksta nuo 2004 metų, jau sukaupta daugiau nei 1200 gerosios patirties darbų. Su jais susipažinti galima švietimo portale: http://portalas.emokykla.lt bei konkurso svetainėje: http://portalas.emokykla.lt/vkk.
Geriausiais pripažinti projektai dalyvauja tarptautiniuose mokytojų novatorių forumuose ir atstovauja Lietuvos švietimui.

Lietuvoje jau kompiuterizuotos visos bendrojo lavinimo mokyklos. Informacinių technologijų centro duomenimis, kompiuterius pamokose naudoja apie 83 proc. bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų.

Paraiškos dalyvauti konkurse „Virtuali kelionė klasėje 2012“ priimamos iki š. m. gruodžio 9 d.
Informacija internetinėje svetainėje: http://www.itc.smm.lt/?p=4903

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »