Mokiniai varžėsi krėslo konstravimo konkurse

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mokiniai demonstravo inžinerines žinias konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“. Konkurso organizatorius dalyviai nustebino savo kūrybingumu, technologiniu mąstymu ir logika, kuria kasdieniame darbe remiasi inžinierius.

Konkurse dalyvaujančios komandos turėjo pagaminti krėslą, kurio sėdynės aukštis turėjo būti lygus arba aukštesnis nei 40 centimetrų. Krėslas turėjo būti su atlošu ir nesverti daugiau nei 11 kilogramų. Norintys surinkti papildomų taškų, krėslą turėjo konstruoti be brėžinio, panaudoti ne daugiau 30 medvaržčių, ar pagaminti jį su trimis atramomis. Papildomus taškus buvo galima pelnyti krėslo svorį sumažinus iki mažiau nei 9 kilogramų.

„Kiekvienai komandai buvo parengti brėžiniai, tačiau  nustebome, kad penkios komandos kėdes konstravo pagal individualiai sukurtus brėžinius. Krėslas – pakankamai sudėtingas kūrinys, tačiau, net ir neturintys praktikos, jaunuoliai greitai ir be problemų išsprendė daug inžinerinių galvosūkių“, – sakė vienas iš konkurso organizatorių, VGTU Statybos fakulteto mokslo prodekanas Linas Juknevičius.

Galiausiai komandos turėjo pristatyti savo pagamintus krėslus konkurso dalyviams, stebėtojams ir vertinimo komisijai. Paskutinis išbandymas – krėslo panaudojimas pagal paskirtį: ant jo bent penkias sekundes neliesdami žemės turėjo išsėdėti du komandos nariai. Štai šis momentas vienai komandai buvo lemtingas – jų krėslas sulūžo. Visi kiti sėkmingai atlaikė tvirtumo bandymus.

Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokyklos komanda „Klevai“ pralenkė kitas penkias 9-12 klasių mokinių komandas, susirinkusias iš Vilniaus, Šiaulių bei Alytaus mokyklų.

„Turėdamos tas pačias medžiagas, komandos sukonstravo visiškai skirtingus krėslus. Galbūt ne visi buvo stabilūs, bet penki iš šešių atlaikė net po du žmones. Vadinasi, galvodami apie konstrukciją ir jos laikomąją galią, mokiniai puikiai pritaikė mokykloje įgytas žinias“, – dalijosi įspūdžiais konkurso vedėjas ir bendrovės „Doka Lietuva“ produkto vadovas Julius Kuliešis. Jis pridūrė, jog mokiniams net specialistų pagalbos nereikėjo: jie patys rūpinosi brėžiniu, konstrukcijos stabilumu ir bandė viską atlikti savarankiškai.

„Renginiai, orientuoti į baigiamųjų klasių mokinius, turėtų tapti tradicija.  Matome, jog mūsų organizuotas krėslo konkursas pasisekė – visi pasisėmė gerų emocijų, o kai kurie mokiniai pirmąkart pamatė brėžinius, išbandė save statydami sudėtingą konstrukciją, gal net elektrinį suktuvą rankose laikė pirmąkart“, – sakė L. Juknevičius.

Mokiniai krėslus konstravo iš bendrovės „Doka Lietuva“ paruoštų elementų, pagamintų iš 3SO plokštės, naudojo kompanijos paskolintus įrankius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »