Mokiniai varžėsi krėslo konstravimo konkurse

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mokiniai demonstravo inžinerines žinias konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“. Konkurso organizatorius dalyviai nustebino savo kūrybingumu, technologiniu mąstymu ir logika, kuria kasdieniame darbe remiasi inžinierius.

Konkurse dalyvaujančios komandos turėjo pagaminti krėslą, kurio sėdynės aukštis turėjo būti lygus arba aukštesnis nei 40 centimetrų. Krėslas turėjo būti su atlošu ir nesverti daugiau nei 11 kilogramų. Norintys surinkti papildomų taškų, krėslą turėjo konstruoti be brėžinio, panaudoti ne daugiau 30 medvaržčių, ar pagaminti jį su trimis atramomis. Papildomus taškus buvo galima pelnyti krėslo svorį sumažinus iki mažiau nei 9 kilogramų.

„Kiekvienai komandai buvo parengti brėžiniai, tačiau  nustebome, kad penkios komandos kėdes konstravo pagal individualiai sukurtus brėžinius. Krėslas – pakankamai sudėtingas kūrinys, tačiau, net ir neturintys praktikos, jaunuoliai greitai ir be problemų išsprendė daug inžinerinių galvosūkių“, – sakė vienas iš konkurso organizatorių, VGTU Statybos fakulteto mokslo prodekanas Linas Juknevičius.

Galiausiai komandos turėjo pristatyti savo pagamintus krėslus konkurso dalyviams, stebėtojams ir vertinimo komisijai. Paskutinis išbandymas – krėslo panaudojimas pagal paskirtį: ant jo bent penkias sekundes neliesdami žemės turėjo išsėdėti du komandos nariai. Štai šis momentas vienai komandai buvo lemtingas – jų krėslas sulūžo. Visi kiti sėkmingai atlaikė tvirtumo bandymus.

Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokyklos komanda „Klevai“ pralenkė kitas penkias 9-12 klasių mokinių komandas, susirinkusias iš Vilniaus, Šiaulių bei Alytaus mokyklų.

„Turėdamos tas pačias medžiagas, komandos sukonstravo visiškai skirtingus krėslus. Galbūt ne visi buvo stabilūs, bet penki iš šešių atlaikė net po du žmones. Vadinasi, galvodami apie konstrukciją ir jos laikomąją galią, mokiniai puikiai pritaikė mokykloje įgytas žinias“, – dalijosi įspūdžiais konkurso vedėjas ir bendrovės „Doka Lietuva“ produkto vadovas Julius Kuliešis. Jis pridūrė, jog mokiniams net specialistų pagalbos nereikėjo: jie patys rūpinosi brėžiniu, konstrukcijos stabilumu ir bandė viską atlikti savarankiškai.

„Renginiai, orientuoti į baigiamųjų klasių mokinius, turėtų tapti tradicija.  Matome, jog mūsų organizuotas krėslo konkursas pasisekė – visi pasisėmė gerų emocijų, o kai kurie mokiniai pirmąkart pamatė brėžinius, išbandė save statydami sudėtingą konstrukciją, gal net elektrinį suktuvą rankose laikė pirmąkart“, – sakė L. Juknevičius.

Mokiniai krėslus konstravo iš bendrovės „Doka Lietuva“ paruoštų elementų, pagamintų iš 3SO plokštės, naudojo kompanijos paskolintus įrankius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »