Mokiniai varžėsi krėslo konstravimo konkurse

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mokiniai demonstravo inžinerines žinias konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“. Konkurso organizatorius dalyviai nustebino savo kūrybingumu, technologiniu mąstymu ir logika, kuria kasdieniame darbe remiasi inžinierius.

Konkurse dalyvaujančios komandos turėjo pagaminti krėslą, kurio sėdynės aukštis turėjo būti lygus arba aukštesnis nei 40 centimetrų. Krėslas turėjo būti su atlošu ir nesverti daugiau nei 11 kilogramų. Norintys surinkti papildomų taškų, krėslą turėjo konstruoti be brėžinio, panaudoti ne daugiau 30 medvaržčių, ar pagaminti jį su trimis atramomis. Papildomus taškus buvo galima pelnyti krėslo svorį sumažinus iki mažiau nei 9 kilogramų.

„Kiekvienai komandai buvo parengti brėžiniai, tačiau  nustebome, kad penkios komandos kėdes konstravo pagal individualiai sukurtus brėžinius. Krėslas – pakankamai sudėtingas kūrinys, tačiau, net ir neturintys praktikos, jaunuoliai greitai ir be problemų išsprendė daug inžinerinių galvosūkių“, – sakė vienas iš konkurso organizatorių, VGTU Statybos fakulteto mokslo prodekanas Linas Juknevičius.

Galiausiai komandos turėjo pristatyti savo pagamintus krėslus konkurso dalyviams, stebėtojams ir vertinimo komisijai. Paskutinis išbandymas – krėslo panaudojimas pagal paskirtį: ant jo bent penkias sekundes neliesdami žemės turėjo išsėdėti du komandos nariai. Štai šis momentas vienai komandai buvo lemtingas – jų krėslas sulūžo. Visi kiti sėkmingai atlaikė tvirtumo bandymus.

Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokyklos komanda „Klevai“ pralenkė kitas penkias 9-12 klasių mokinių komandas, susirinkusias iš Vilniaus, Šiaulių bei Alytaus mokyklų.

„Turėdamos tas pačias medžiagas, komandos sukonstravo visiškai skirtingus krėslus. Galbūt ne visi buvo stabilūs, bet penki iš šešių atlaikė net po du žmones. Vadinasi, galvodami apie konstrukciją ir jos laikomąją galią, mokiniai puikiai pritaikė mokykloje įgytas žinias“, – dalijosi įspūdžiais konkurso vedėjas ir bendrovės „Doka Lietuva“ produkto vadovas Julius Kuliešis. Jis pridūrė, jog mokiniams net specialistų pagalbos nereikėjo: jie patys rūpinosi brėžiniu, konstrukcijos stabilumu ir bandė viską atlikti savarankiškai.

„Renginiai, orientuoti į baigiamųjų klasių mokinius, turėtų tapti tradicija.  Matome, jog mūsų organizuotas krėslo konkursas pasisekė – visi pasisėmė gerų emocijų, o kai kurie mokiniai pirmąkart pamatė brėžinius, išbandė save statydami sudėtingą konstrukciją, gal net elektrinį suktuvą rankose laikė pirmąkart“, – sakė L. Juknevičius.

Mokiniai krėslus konstravo iš bendrovės „Doka Lietuva“ paruoštų elementų, pagamintų iš 3SO plokštės, naudojo kompanijos paskolintus įrankius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »