Mokinių komandos vėl kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“

Publikuota: 2013 m. sausio 25 d. penktadienis

Devintų–vienuoliktų klasių mokinių komandos kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, gamtos mokslų mokytojų asociacijos, tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai: tiriant, eksperimentuojant, išnaudojant modernių priemonių, kurias mokyklos gavo iš ES struktūrinių fondų projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“, galimybes. Gamtos mokslų tiriamuosius darbus konkursui galima pateikti iki gegužės 13 d.

Konkursinį darbą, kuris gali būti atliekamas per gamtos mokslų pamokas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama gamtos mokslų mokytojo ar mokytojų. Nors tiriamojo darbo temą pasirenka patys konkurso dalyviai, darbas turi atitikti bendrųjų programų (biologijos, chemijos, fizikos) pasirinktos veiklos sritį, jos dalį ar tematiką. Galima daryti jungtinį kelių dalykų: fizikos, chemijos, biologijos tyrimą.

Konkurso dalyviai ypač skatinami plačiau pasinaudoti priemonėmis, pernai gautomis iš ES struktūrinių fondų projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“: moderniais mikroskopais, biologijos preparatais, chemijos regentais, mini laboratorijomis, kompiuterine įranga ir kt.
Eksperimento eigą ar jos fragmentus reikia nufilmuoti. Darbų vertinimo kriterijai: moksliškumas, kūrybiškumas, pateikimo ir pristatymo kokybė, t.y. vaizdo medžiagos kokybė, esminių tyrimo akcentų iliustravimas, teksto aiškumas, informatyvumas ir kt.

Konkurso prizininkai bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, organizatorių ir rėmėjų prizais. Baigiamąjį konkurso renginį numatoma organizuoti 2013 metų birželio viduryje.

Konkursas pirmą kartą suorganizuotas pernai, buvo pateikta daugiau nei 40 tiriamųjų darbų. Jo nugalėtojams – 6 komandoms – vasarą buvo surengta kelionė į Koperniko gamtos mokslų muziejų, esantį Lenkijoje.

Darbai konkursui turi būti pateikti iki gegužės 13 d. 17.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje (www.lmnsc.lt/konkursai/musu eksperimentas) reikia užpildyti registracijos formą, aprašą ir filmuotą medžiagą elektroninėse laikmenose atsiųsti adresu: Gamtos mokslų konkursui „Mūsų eksperimentas“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius, Džiaugsmo g. 44, Vilnius LT-11302 arba el. paštu almantas.kulbis@lmnsc.lt (filmuotą medžiagą siųsti elektroninėje laikmenoje arba nurodyti filmuotos medžiagos prieigą interneto svetainėje www.youtube.com, pateikimo būdą mokiniai gali pasirinkti).

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Apdovanoti geriausi gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbai

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Apdovanoti 34 geriausių darbų autoriai ir jų vadovai. Konkursui pateiktuose mokinių eksperimentuose daugiausiai dėmesio skirta aplinkai, žmogaus sveikatai ir žemės... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »