Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Publikuota: 2014 m. birželio 3 d. antradienis

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. Tai rodo jau penktus metus nemokamus ekonomikos kursus organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) patirtis. Iš viso į interaktyvius kursus „Ekonomika aktyviai“ užsiregistravo beveik 2000 Lietuvos moksleivių.

Šiemet vyresniųjų klasių moksleiviams skirtus kursus geriausiais rezultatais baigė Kauno Juozo Naujalio gimnazijos dešimtokė Austėja Šešelgytė. Gimnazistė kartu su dar dvidešimt devyniais stropiausiais moksleiviais birželį keliaus į LLRI organizuojamą vasaros stovyklą.

„Mes padedame pamatyti ekonomiką kaip svarbią ir neišvengiamą mūsų gyvenimo dalį, o ne kaip sausą ir nieko bendro su tikrove neturintį mokslą. Moksleiviams neužtenka mokyklose gaunamų žinių, o ir naudojami metodai dažnai neatitinka šiandienos moksleivių poreikių. Todėl nenuostabu, kad mūsų kursai pritraukia tiek daug jaunų žmonių iš visos Lietuvos,“ – sako LLRI švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Kam priklauso mėnulis? Kas nutiktų, jei minimalus atlyginimas būtų 5000 Lt? O ką apie ekonomiką sako „Big Mac“? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų buvo pateikti vaizdinių pamokų, komiksų ir kitais interaktyviais formatais. Ekonomikos kursai buvo integruoti, jų metu greitai reaguota į tuo metu aktualiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, diskutuojama apie karščiausias naujienas.

„Tam, kad įgytos teorinės žinios būtų prasmingos – jos taikytos realioms, moksleiviams aktualioms situacijoms. Kursų metu vyko  keturios interaktyvios diskusijos su LLRI ekspertais. Socialiniame tinkle „Facebook“ virė pokalbiai žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, remiantis naujienomis iš Ukrainos, svarstyta, kodėl tokia svarbi yra laisvė, nagrinėtas populiarusis „Bitės“ ir „Tele2“ konkurencijos atvejis, kalbėta apie bitkoinus“, – pasakoja  M. Vyšniauskaitė.

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko ir „Ekonomika aktyviai“ baigiamasis renginys – organizatoriai šventiniame protų mūšyje sulaukė net 60 moksleivių iš 9 Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Lazdijų, Šeduvos, Trakų ir Grigiškių.

Baigiamasis kursų renginys vyko Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, kur specialiai „Ekonomika aktyviai“ protų mūšio dalyviams klausimus ruošė ne tik LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertai Vytautas Žukauskas, Laurynas Rekašius ir Austėja Kazlauskytė, bet ir protmūšių entuziastas Paulius Ambrazevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LLRI pristatė mokesčių skaičiuoklę

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė naują mokesčių skaičiuoklę, kuri leis gyventojams sužinoti, kiek jie sumoka mokesčių ir kur yra panaudojami jų sumokėti pinigai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »