Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Publikuota: 2014 m. birželio 3 d. antradienis

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. Tai rodo jau penktus metus nemokamus ekonomikos kursus organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) patirtis. Iš viso į interaktyvius kursus „Ekonomika aktyviai“ užsiregistravo beveik 2000 Lietuvos moksleivių.

Šiemet vyresniųjų klasių moksleiviams skirtus kursus geriausiais rezultatais baigė Kauno Juozo Naujalio gimnazijos dešimtokė Austėja Šešelgytė. Gimnazistė kartu su dar dvidešimt devyniais stropiausiais moksleiviais birželį keliaus į LLRI organizuojamą vasaros stovyklą.

„Mes padedame pamatyti ekonomiką kaip svarbią ir neišvengiamą mūsų gyvenimo dalį, o ne kaip sausą ir nieko bendro su tikrove neturintį mokslą. Moksleiviams neužtenka mokyklose gaunamų žinių, o ir naudojami metodai dažnai neatitinka šiandienos moksleivių poreikių. Todėl nenuostabu, kad mūsų kursai pritraukia tiek daug jaunų žmonių iš visos Lietuvos,“ – sako LLRI švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Kam priklauso mėnulis? Kas nutiktų, jei minimalus atlyginimas būtų 5000 Lt? O ką apie ekonomiką sako „Big Mac“? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų buvo pateikti vaizdinių pamokų, komiksų ir kitais interaktyviais formatais. Ekonomikos kursai buvo integruoti, jų metu greitai reaguota į tuo metu aktualiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, diskutuojama apie karščiausias naujienas.

„Tam, kad įgytos teorinės žinios būtų prasmingos – jos taikytos realioms, moksleiviams aktualioms situacijoms. Kursų metu vyko  keturios interaktyvios diskusijos su LLRI ekspertais. Socialiniame tinkle „Facebook“ virė pokalbiai žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, remiantis naujienomis iš Ukrainos, svarstyta, kodėl tokia svarbi yra laisvė, nagrinėtas populiarusis „Bitės“ ir „Tele2“ konkurencijos atvejis, kalbėta apie bitkoinus“, – pasakoja  M. Vyšniauskaitė.

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko ir „Ekonomika aktyviai“ baigiamasis renginys – organizatoriai šventiniame protų mūšyje sulaukė net 60 moksleivių iš 9 Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Lazdijų, Šeduvos, Trakų ir Grigiškių.

Baigiamasis kursų renginys vyko Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, kur specialiai „Ekonomika aktyviai“ protų mūšio dalyviams klausimus ruošė ne tik LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertai Vytautas Žukauskas, Laurynas Rekašius ir Austėja Kazlauskytė, bet ir protmūšių entuziastas Paulius Ambrazevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LLRI pristatė mokesčių skaičiuoklę

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė naują mokesčių skaičiuoklę, kuri leis gyventojams sužinoti, kiek jie sumoka mokesčių ir kur yra panaudojami jų sumokėti pinigai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »