Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Publikuota: 2014 m. birželio 3 d. antradienis

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. Tai rodo jau penktus metus nemokamus ekonomikos kursus organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) patirtis. Iš viso į interaktyvius kursus „Ekonomika aktyviai“ užsiregistravo beveik 2000 Lietuvos moksleivių.

Šiemet vyresniųjų klasių moksleiviams skirtus kursus geriausiais rezultatais baigė Kauno Juozo Naujalio gimnazijos dešimtokė Austėja Šešelgytė. Gimnazistė kartu su dar dvidešimt devyniais stropiausiais moksleiviais birželį keliaus į LLRI organizuojamą vasaros stovyklą.

„Mes padedame pamatyti ekonomiką kaip svarbią ir neišvengiamą mūsų gyvenimo dalį, o ne kaip sausą ir nieko bendro su tikrove neturintį mokslą. Moksleiviams neužtenka mokyklose gaunamų žinių, o ir naudojami metodai dažnai neatitinka šiandienos moksleivių poreikių. Todėl nenuostabu, kad mūsų kursai pritraukia tiek daug jaunų žmonių iš visos Lietuvos,“ – sako LLRI švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Kam priklauso mėnulis? Kas nutiktų, jei minimalus atlyginimas būtų 5000 Lt? O ką apie ekonomiką sako „Big Mac“? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų buvo pateikti vaizdinių pamokų, komiksų ir kitais interaktyviais formatais. Ekonomikos kursai buvo integruoti, jų metu greitai reaguota į tuo metu aktualiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, diskutuojama apie karščiausias naujienas.

„Tam, kad įgytos teorinės žinios būtų prasmingos – jos taikytos realioms, moksleiviams aktualioms situacijoms. Kursų metu vyko  keturios interaktyvios diskusijos su LLRI ekspertais. Socialiniame tinkle „Facebook“ virė pokalbiai žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, remiantis naujienomis iš Ukrainos, svarstyta, kodėl tokia svarbi yra laisvė, nagrinėtas populiarusis „Bitės“ ir „Tele2“ konkurencijos atvejis, kalbėta apie bitkoinus“, – pasakoja  M. Vyšniauskaitė.

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko ir „Ekonomika aktyviai“ baigiamasis renginys – organizatoriai šventiniame protų mūšyje sulaukė net 60 moksleivių iš 9 Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Lazdijų, Šeduvos, Trakų ir Grigiškių.

Baigiamasis kursų renginys vyko Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, kur specialiai „Ekonomika aktyviai“ protų mūšio dalyviams klausimus ruošė ne tik LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertai Vytautas Žukauskas, Laurynas Rekašius ir Austėja Kazlauskytė, bet ir protmūšių entuziastas Paulius Ambrazevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

LLRI pristatė mokesčių skaičiuoklę

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė naują mokesčių skaičiuoklę, kuri leis gyventojams sužinoti, kiek jie sumoka mokesčių ir kur yra panaudojami jų sumokėti pinigai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »