Moksleiviai ir mokytojai pagerino verslumo įgūdžius

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) sėkmingai baigia daugiau nei pusantrų metų trukmės projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“, kuris sustiprino mokytojų verslumo kompetencijas, paskatino atnaujinti mokymo programas ir suteikė mokiniams daugiau profesinio pasirinkimo galimybių.  

„Sukūrėme integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių programą, pagal ją apmokėme 140 bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų pedagogų, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Taikant inovatyvius ir aktyvius ugdymo metodus mokytojai įgijo šiuolaikių  teorinių ir praktinių ekonomikos bei verslo žinių ir galės jas panaudoti ugdymo procese.“ 

Mokymų programoje, kurios trukmė 40 akademinių ir 10 savarankiško darbo valandų, aktyviai dalyvavo ne tik ekonomikos ir verslo, bet ir kitų dalykų – fizikos, dailės, matematikos ir kt. – mokytojai. Mokymų metu  įgytas žinias pedagogai taikė praktiškai – kūrė pamokų planus, projektus ar kvalifikacijos tobulinimo programas, kuriose naudojo inovatyvius verslumo ugdymo metodus.

Kitoje projekto veikloje organizuotas verslumo ugdymą skatinančių renginių ciklas 10-yje  Lietuvos miestų ir regionų. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo paskaitose apie verslo istoriją, sėkmės atvejus, verslumo integravimą į dėstomus dalykus. Vėliau darbo grupėse jie pristatė savarankiškas užduotis, verslo idėjas, dalijosi patirtimi, aiškinosi, kas yra efektyvus verslas, nagrinėjo inovatyvius verslumo ugdymo metodus ir jų taikymo pamokose galimybes. Iš viso verslumo ugdymą skatinančiuose renginiuose dalyvavo 650 pedagogų ir mokinių.

Įgyvendinant projektą LEU buvo sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais. Jie leidžia simuliuoti įvairias verslo situacijas, formuoti ugdymo užduotis ir kontroliuoti jų vykdymą. Duomenų bazėje, kuria gali naudotis visi norintys, įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

LEU projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“ įgyvendino kartu su partneriais – Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“. Projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. litų sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »