Moksleiviai ir mokytojai pagerino verslumo įgūdžius

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) sėkmingai baigia daugiau nei pusantrų metų trukmės projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“, kuris sustiprino mokytojų verslumo kompetencijas, paskatino atnaujinti mokymo programas ir suteikė mokiniams daugiau profesinio pasirinkimo galimybių.  

„Sukūrėme integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių programą, pagal ją apmokėme 140 bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų pedagogų, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Taikant inovatyvius ir aktyvius ugdymo metodus mokytojai įgijo šiuolaikių  teorinių ir praktinių ekonomikos bei verslo žinių ir galės jas panaudoti ugdymo procese.“ 

Mokymų programoje, kurios trukmė 40 akademinių ir 10 savarankiško darbo valandų, aktyviai dalyvavo ne tik ekonomikos ir verslo, bet ir kitų dalykų – fizikos, dailės, matematikos ir kt. – mokytojai. Mokymų metu  įgytas žinias pedagogai taikė praktiškai – kūrė pamokų planus, projektus ar kvalifikacijos tobulinimo programas, kuriose naudojo inovatyvius verslumo ugdymo metodus.

Kitoje projekto veikloje organizuotas verslumo ugdymą skatinančių renginių ciklas 10-yje  Lietuvos miestų ir regionų. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo paskaitose apie verslo istoriją, sėkmės atvejus, verslumo integravimą į dėstomus dalykus. Vėliau darbo grupėse jie pristatė savarankiškas užduotis, verslo idėjas, dalijosi patirtimi, aiškinosi, kas yra efektyvus verslas, nagrinėjo inovatyvius verslumo ugdymo metodus ir jų taikymo pamokose galimybes. Iš viso verslumo ugdymą skatinančiuose renginiuose dalyvavo 650 pedagogų ir mokinių.

Įgyvendinant projektą LEU buvo sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais. Jie leidžia simuliuoti įvairias verslo situacijas, formuoti ugdymo užduotis ir kontroliuoti jų vykdymą. Duomenų bazėje, kuria gali naudotis visi norintys, įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

LEU projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“ įgyvendino kartu su partneriais – Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“. Projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. litų sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »