Moksleiviai ir mokytojai pagerino verslumo įgūdžius

Publikuota: 2013 m. balandžio 26 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) sėkmingai baigia daugiau nei pusantrų metų trukmės projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“, kuris sustiprino mokytojų verslumo kompetencijas, paskatino atnaujinti mokymo programas ir suteikė mokiniams daugiau profesinio pasirinkimo galimybių.  

„Sukūrėme integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių programą, pagal ją apmokėme 140 bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų pedagogų, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Taikant inovatyvius ir aktyvius ugdymo metodus mokytojai įgijo šiuolaikių  teorinių ir praktinių ekonomikos bei verslo žinių ir galės jas panaudoti ugdymo procese.“ 

Mokymų programoje, kurios trukmė 40 akademinių ir 10 savarankiško darbo valandų, aktyviai dalyvavo ne tik ekonomikos ir verslo, bet ir kitų dalykų – fizikos, dailės, matematikos ir kt. – mokytojai. Mokymų metu  įgytas žinias pedagogai taikė praktiškai – kūrė pamokų planus, projektus ar kvalifikacijos tobulinimo programas, kuriose naudojo inovatyvius verslumo ugdymo metodus.

Kitoje projekto veikloje organizuotas verslumo ugdymą skatinančių renginių ciklas 10-yje  Lietuvos miestų ir regionų. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo paskaitose apie verslo istoriją, sėkmės atvejus, verslumo integravimą į dėstomus dalykus. Vėliau darbo grupėse jie pristatė savarankiškas užduotis, verslo idėjas, dalijosi patirtimi, aiškinosi, kas yra efektyvus verslas, nagrinėjo inovatyvius verslumo ugdymo metodus ir jų taikymo pamokose galimybes. Iš viso verslumo ugdymą skatinančiuose renginiuose dalyvavo 650 pedagogų ir mokinių.

Įgyvendinant projektą LEU buvo sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais. Jie leidžia simuliuoti įvairias verslo situacijas, formuoti ugdymo užduotis ir kontroliuoti jų vykdymą. Duomenų bazėje, kuria gali naudotis visi norintys, įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

LEU projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“ įgyvendino kartu su partneriais – Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“. Projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. litų sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »