Mokslininkai diskutuos su gabiausiais Lietuvos regionų moksleiviais

Publikuota: 2015 m. birželio 26 d. penktadienis

Beveik pusšimtis gabių Lietuvos moksleivių susitiks su šalies mokslininkais ir dėstytojais aptarti atsinaujinančios energetikos idėjų ir mokslo naujovių renginyje „Ateities mokslininkai“ birželio 29–liepos 3 dienomis. Trakų rajone vyksiančio renginių ciklo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas keturiems pagrindiniams atsinaujinančios energijos šaltiniams – saulei, vėjui, vandeniui ir geoterminei energijai.

Jau tryliktąją vasarą renginių ciklą gabiausiems Lietuvos regionų moksleiviams organizuoja energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminanti bendrovė „Renerga“, tradiciškai suburdama geriausius mokslo rezultatus pasiekusį jaunimą iš Kretingos, Jonavos ir Anykščių rajonų. Pagrindinis stovyklos „Ateities mokslininkai“ tikslas – skatinti mokinius domėtis žaliąja energetika, gamtosauga, tvariu ir atsakingu pramonės vystymusi.

„Mūsų bendrovė laikosi nuostatos, kad nepakanka patiems tausoti gamtą – būtina įtraukti į aplinkosauginę veiklą vietos bendruomenę ir ypatingai aktyvų bei sumanų jaunimą. Tikime, kad jauni žmonės visada ieško naujovių, alternatyvų ir yra energingi, todėl atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros klausimai turi būti diskutuojami kartu su jais“, – teigia „Renerga“ direktorius Linas Sabaliauskas.

Jaunųjų protų lauks nemažai iššūkių, kuriems įveikti prireiks labai gerų fizikos ir chemijos žinių. Gamtos apsuptyje įsikurs tikra mokslo ir pramogų laboratorija, kur žiniomis dalinsis žymūs Lietuvos tyrėjai ir išradėjai.

Apie Saulės ir vėjo energiją bei jos ateitį būsimiems inovatoriams papasakos, Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vadovas Mantas Marčiukaitis. Geoterminės energijos paslaptis atskleis vyriausiasis Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas habil. dr. Saulius Šliaupa.

Moksleivių lauks ir pažintis su pirmojo lietuviško palydovo skrydžio užkulisiais bei Lietuvos ateitimi kosmose, apie kurią pasakos Laurynas Mačiulis, Lituanika SAT-1 technikos vadovas bei projekto iniciatorius ir VU doktorantas Simonas Kareiva.

Viena laukiamiausių renginio ciklo dalių – nuotaikinga chemijos bandymų laboratorija ir eksperimentai paskaitoje „Chemija linksmai“, kurią ves patyrę Vilniaus universiteto, Chemijos fakulteto mokslininkai ir dėstytojai docentai.

Programoje jaunųjų talentų taip pat lauks pažintis su bepiločiais orlaiviais ir elektromobiliais, įvairios kūrybinės užduotys, o renginių ciklo pabaigoje būsimieji mokslininkai pristatys savo pačių idėjas ir atradimus.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »