Mokslininkai diskutuos su gabiausiais Lietuvos regionų moksleiviais

Publikuota: 2015 m. birželio 26 d. penktadienis

Beveik pusšimtis gabių Lietuvos moksleivių susitiks su šalies mokslininkais ir dėstytojais aptarti atsinaujinančios energetikos idėjų ir mokslo naujovių renginyje „Ateities mokslininkai“ birželio 29–liepos 3 dienomis. Trakų rajone vyksiančio renginių ciklo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas keturiems pagrindiniams atsinaujinančios energijos šaltiniams – saulei, vėjui, vandeniui ir geoterminei energijai.

Jau tryliktąją vasarą renginių ciklą gabiausiems Lietuvos regionų moksleiviams organizuoja energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminanti bendrovė „Renerga“, tradiciškai suburdama geriausius mokslo rezultatus pasiekusį jaunimą iš Kretingos, Jonavos ir Anykščių rajonų. Pagrindinis stovyklos „Ateities mokslininkai“ tikslas – skatinti mokinius domėtis žaliąja energetika, gamtosauga, tvariu ir atsakingu pramonės vystymusi.

„Mūsų bendrovė laikosi nuostatos, kad nepakanka patiems tausoti gamtą – būtina įtraukti į aplinkosauginę veiklą vietos bendruomenę ir ypatingai aktyvų bei sumanų jaunimą. Tikime, kad jauni žmonės visada ieško naujovių, alternatyvų ir yra energingi, todėl atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros klausimai turi būti diskutuojami kartu su jais“, – teigia „Renerga“ direktorius Linas Sabaliauskas.

Jaunųjų protų lauks nemažai iššūkių, kuriems įveikti prireiks labai gerų fizikos ir chemijos žinių. Gamtos apsuptyje įsikurs tikra mokslo ir pramogų laboratorija, kur žiniomis dalinsis žymūs Lietuvos tyrėjai ir išradėjai.

Apie Saulės ir vėjo energiją bei jos ateitį būsimiems inovatoriams papasakos, Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vadovas Mantas Marčiukaitis. Geoterminės energijos paslaptis atskleis vyriausiasis Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas habil. dr. Saulius Šliaupa.

Moksleivių lauks ir pažintis su pirmojo lietuviško palydovo skrydžio užkulisiais bei Lietuvos ateitimi kosmose, apie kurią pasakos Laurynas Mačiulis, Lituanika SAT-1 technikos vadovas bei projekto iniciatorius ir VU doktorantas Simonas Kareiva.

Viena laukiamiausių renginio ciklo dalių – nuotaikinga chemijos bandymų laboratorija ir eksperimentai paskaitoje „Chemija linksmai“, kurią ves patyrę Vilniaus universiteto, Chemijos fakulteto mokslininkai ir dėstytojai docentai.

Programoje jaunųjų talentų taip pat lauks pažintis su bepiločiais orlaiviais ir elektromobiliais, įvairios kūrybinės užduotys, o renginių ciklo pabaigoje būsimieji mokslininkai pristatys savo pačių idėjas ir atradimus.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »