Mokslininkai diskutuos su gabiausiais Lietuvos regionų moksleiviais

Publikuota: 2015 m. birželio 26 d. penktadienis

Beveik pusšimtis gabių Lietuvos moksleivių susitiks su šalies mokslininkais ir dėstytojais aptarti atsinaujinančios energetikos idėjų ir mokslo naujovių renginyje „Ateities mokslininkai“ birželio 29–liepos 3 dienomis. Trakų rajone vyksiančio renginių ciklo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas keturiems pagrindiniams atsinaujinančios energijos šaltiniams – saulei, vėjui, vandeniui ir geoterminei energijai.

Jau tryliktąją vasarą renginių ciklą gabiausiems Lietuvos regionų moksleiviams organizuoja energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminanti bendrovė „Renerga“, tradiciškai suburdama geriausius mokslo rezultatus pasiekusį jaunimą iš Kretingos, Jonavos ir Anykščių rajonų. Pagrindinis stovyklos „Ateities mokslininkai“ tikslas – skatinti mokinius domėtis žaliąja energetika, gamtosauga, tvariu ir atsakingu pramonės vystymusi.

„Mūsų bendrovė laikosi nuostatos, kad nepakanka patiems tausoti gamtą – būtina įtraukti į aplinkosauginę veiklą vietos bendruomenę ir ypatingai aktyvų bei sumanų jaunimą. Tikime, kad jauni žmonės visada ieško naujovių, alternatyvų ir yra energingi, todėl atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros klausimai turi būti diskutuojami kartu su jais“, – teigia „Renerga“ direktorius Linas Sabaliauskas.

Jaunųjų protų lauks nemažai iššūkių, kuriems įveikti prireiks labai gerų fizikos ir chemijos žinių. Gamtos apsuptyje įsikurs tikra mokslo ir pramogų laboratorija, kur žiniomis dalinsis žymūs Lietuvos tyrėjai ir išradėjai.

Apie Saulės ir vėjo energiją bei jos ateitį būsimiems inovatoriams papasakos, Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vadovas Mantas Marčiukaitis. Geoterminės energijos paslaptis atskleis vyriausiasis Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas habil. dr. Saulius Šliaupa.

Moksleivių lauks ir pažintis su pirmojo lietuviško palydovo skrydžio užkulisiais bei Lietuvos ateitimi kosmose, apie kurią pasakos Laurynas Mačiulis, Lituanika SAT-1 technikos vadovas bei projekto iniciatorius ir VU doktorantas Simonas Kareiva.

Viena laukiamiausių renginio ciklo dalių – nuotaikinga chemijos bandymų laboratorija ir eksperimentai paskaitoje „Chemija linksmai“, kurią ves patyrę Vilniaus universiteto, Chemijos fakulteto mokslininkai ir dėstytojai docentai.

Programoje jaunųjų talentų taip pat lauks pažintis su bepiločiais orlaiviais ir elektromobiliais, įvairios kūrybinės užduotys, o renginių ciklo pabaigoje būsimieji mokslininkai pristatys savo pačių idėjas ir atradimus.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »