Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. Vienas siūlymų – naudoti mokyklose mikrokompiuterius, iš kurių vienas populiaresnių – „Raspberry Pi“. Vilniuje jau kuriasi neformali aktyvių, švietimui neabejingų žmonių grupė, pasivadinusi „Aviete“ (ang. raspberry), kuri ketina savanoriškai talkinti mokykloms.

Matematikos ir informatikos instituto mokslininkų grupelė, vadovaujama prof. Valentinos Dagienės, ėmėsi konkrečios veiklos – sausio viduryje savaitei pasikvietė mokslininką ir mokytoją dr. Michaelį Weigendą iš Miunsterio universiteto (Vokietija) ir Viteno miestelio Holzkamp-Gesamtschule. Pagrindinis vizito tikslas – perskaityti doktorantams keletą paskaitų apie naujausius informatikos tyrimų metodus švietimo srityje. Vizitas vyko pagal ERASMUS+ programą bendradarbiaujant su VU Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriumi.

Be paskaitų doktorantams, dr. M. Weigendas surengė vienos dienos seminarą informatikos mokytojams. Jame pasakojo, kaip mokyti programavimo įgūdžių naudojantis įvairiomis technologijomis, kaip taikyti įvairius mokymo metodus, kaip perteikti programavimo konceptus bei elekromechanikos principus mokiniams ir pan. Mokytojai buvo supažindinti su inovatyviais informatikos mokymosi būdais, inovatyviomis technologijomis („Raspberry Pi“), „Scratch“ programavimo aplinka, „Python“ programavimo kalba, informatikos be kompiuterio mokymo pavyzdžiais, išmaniosios mokyklos koncepcija, siekiamybe ją įgyvendinti. Mokslininkas atvežė keletą savo parašytų programavimo vadovėlių, kuriuos yra išbandęs su savo mokiniais.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »