Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. Vienas siūlymų – naudoti mokyklose mikrokompiuterius, iš kurių vienas populiaresnių – „Raspberry Pi“. Vilniuje jau kuriasi neformali aktyvių, švietimui neabejingų žmonių grupė, pasivadinusi „Aviete“ (ang. raspberry), kuri ketina savanoriškai talkinti mokykloms.

Matematikos ir informatikos instituto mokslininkų grupelė, vadovaujama prof. Valentinos Dagienės, ėmėsi konkrečios veiklos – sausio viduryje savaitei pasikvietė mokslininką ir mokytoją dr. Michaelį Weigendą iš Miunsterio universiteto (Vokietija) ir Viteno miestelio Holzkamp-Gesamtschule. Pagrindinis vizito tikslas – perskaityti doktorantams keletą paskaitų apie naujausius informatikos tyrimų metodus švietimo srityje. Vizitas vyko pagal ERASMUS+ programą bendradarbiaujant su VU Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriumi.

Be paskaitų doktorantams, dr. M. Weigendas surengė vienos dienos seminarą informatikos mokytojams. Jame pasakojo, kaip mokyti programavimo įgūdžių naudojantis įvairiomis technologijomis, kaip taikyti įvairius mokymo metodus, kaip perteikti programavimo konceptus bei elekromechanikos principus mokiniams ir pan. Mokytojai buvo supažindinti su inovatyviais informatikos mokymosi būdais, inovatyviomis technologijomis („Raspberry Pi“), „Scratch“ programavimo aplinka, „Python“ programavimo kalba, informatikos be kompiuterio mokymo pavyzdžiais, išmaniosios mokyklos koncepcija, siekiamybe ją įgyvendinti. Mokslininkas atvežė keletą savo parašytų programavimo vadovėlių, kuriuos yra išbandęs su savo mokiniais.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Konkurencijos taryba leido KTU įsigyti 79 proc. ISM akcijų

Lietuvos Respublikos Konkurencijos taryba kovo 15 d. priėmė nutarimą, kuriuo leido Kauno technologijos universitetui (KTU) įsigyti kontrolinį ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) akcijų paketą. skaityti »

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas nacionaliniame teisinių žinių konkurse

Pradedama teisinio švietimo iniciatyva – pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. skaityti »

LEU GMTF vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada

Kovo 17 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete (GMTF) vyks 54-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. skaityti »

Prezidentė atidarys CERN parodą ir du mokslo centrus

Dalia Grybauskaitė antradienį, kovo 15 d., 11 val. kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria atidarys du pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą. skaityti »

Kviečiama teikti idėjas ir siūlymus dėl Europos Inovacijų Tarybos kūrimo

Europos Komisija inicijuoja Europos Inovacijų Tarybos steigimą ir kviečia visus suinteresuotus asmenis iki balandžio 29 dienos teikti idėjas dėl šios Tarybos veiklos gairių. skaityti »

Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

„Mūsų valstybės pažangos pagrindiniai varikliai yra mokslas, inovacijos bei kūrybingi ir išsilavinę žmonės. Tačiau svarbu ne tik siekti kuo aukštesnės mokslinių tyrimų rezultatų kokybės, bet kartu orientuotis į rezultatų perdavimą viešam ir privačiam sektoriams, siekti šių rezultatų komercinės ir socialinės-ekonominės naudos“, – pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, pasveikinusi Lietuvos mokslo premijų laureatus. skaityti »

LEU veiklą pradeda Ikiuniversitetinio ugdymo centras

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) veiklą pradėjo Ikiuniversitetinio ugdymo centras (IUC). skaityti »

LMT patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires

Lietuvos mokslo taryba (LMT) patvirtino atvirosios prieigos prie mokslo publikacijų ir duomenų gaires. Jos taikomos LMT finansuojamų mokslinių tyrimų ir sklaidos projektų mokslo publikacijoms ir projektų įgyvendinimo metu gautiems duomenims. skaityti »

LEU viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) kovo 4–5 d. viešės garsus Vokietijos komiksų autorius Markusas Witzelis, dar žinomas Mawilio pseudonimu. skaityti »

SEB bankas kviečia jaunimą į diskusijas apie finansus

Tradiciškai dalyvaudamas Vaikų finansinio švietimo savaitės ir Europos pinigų savaitės renginiuose, SEB bankas kviečia vyresniųjų klasių moksleivius į interaktyvias diskusijas „Rytojus atėjo vakar“. skaityti »