Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. Vienas siūlymų – naudoti mokyklose mikrokompiuterius, iš kurių vienas populiaresnių – „Raspberry Pi“. Vilniuje jau kuriasi neformali aktyvių, švietimui neabejingų žmonių grupė, pasivadinusi „Aviete“ (ang. raspberry), kuri ketina savanoriškai talkinti mokykloms.

Matematikos ir informatikos instituto mokslininkų grupelė, vadovaujama prof. Valentinos Dagienės, ėmėsi konkrečios veiklos – sausio viduryje savaitei pasikvietė mokslininką ir mokytoją dr. Michaelį Weigendą iš Miunsterio universiteto (Vokietija) ir Viteno miestelio Holzkamp-Gesamtschule. Pagrindinis vizito tikslas – perskaityti doktorantams keletą paskaitų apie naujausius informatikos tyrimų metodus švietimo srityje. Vizitas vyko pagal ERASMUS+ programą bendradarbiaujant su VU Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriumi.

Be paskaitų doktorantams, dr. M. Weigendas surengė vienos dienos seminarą informatikos mokytojams. Jame pasakojo, kaip mokyti programavimo įgūdžių naudojantis įvairiomis technologijomis, kaip taikyti įvairius mokymo metodus, kaip perteikti programavimo konceptus bei elekromechanikos principus mokiniams ir pan. Mokytojai buvo supažindinti su inovatyviais informatikos mokymosi būdais, inovatyviomis technologijomis („Raspberry Pi“), „Scratch“ programavimo aplinka, „Python“ programavimo kalba, informatikos be kompiuterio mokymo pavyzdžiais, išmaniosios mokyklos koncepcija, siekiamybe ją įgyvendinti. Mokslininkas atvežė keletą savo parašytų programavimo vadovėlių, kuriuos yra išbandęs su savo mokiniais.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »