Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Publikuota: 2016 m. kovo 25 d. penktadienis

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje Oceanology International.

Oceanology International – globalus, jūros mokslų akademinei bendruomenei, jūrinių technologijų pramonei ir jūrų politikos atstovams skirtas forumas, kurio pagrindinė tematika – pasaulio vandenynų eksploatavimas, aplinkos apsauga bei darni regionų plėtra. Didžiausiame Londono ekspozicijų centre kas antrus metus organizuojamas renginys kaskart pritraukia iki 10 000 lankytojų. Parodoje savo naujausius produktus bei technologijas pristato šimtai įmonių, kartu organizuojamos tematinės konferencijos bei laivų demonstravimo programa, skirta realiomis sąlygomis išbandyti laivų technines galimybes bei įrangą.

Dalyvavimas tokio masto renginyje – puiki proga pristatyti pasauliui ne tik naują vienerių metų sukaktį švenčiantį KU mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, bet ir kartu dalyvaujančių Jūros tyrimų atviros prieigos centro (JTAPC) mokslininkų vykdomus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus, verslui siūlomas paslaugas.

Kelionę į Londoną parėmė mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ statytojai – UAB Vakarų Baltijos laivų statykla“. Taip pat finansiškai prisidėjo įmonės Emma technologies bei Klein Marine Systems, kurie laivą „Mintis“ naudojo kaip platformą savo technologinei įrangai demonstruoti. KU ir šių įmonių bendradarbiavimas parodoje – sėkmingai plėtojamos partnerystės tarp mokslo ir verslo pavyzdys.

Per tris parodos dienas buvo atlikti 5 demonstraciniai plaukimai. Jų metu KU partneriai Emma technologies turėjo puikią galimybę pristatyti hidrografinę gervę, kurios paskirtis yra eksploatuoti šoninės apžvalgos sonarą ar kitą įrangą. Klein Marine Systems demonstravo atnaujintą šoninės apžvalgos sonarą Klein 4900, kurio pirmtaką Klein 3900 KU jau kurį laiką sėkmingai naudoja. Tai pat daug dėmesio buvo skirta interferometriniui sonarui Hydrochart 3500, kuris be šoninės apžvalgos vaizdo gali registruoti ir dugno batimetrinį vaizdą bei yra pigesnis daugiaspindulinio echoloto analogas.

Dr. Thomas Schmidt ant laivo denio atliko vibro gręžimo įrangos VKG-3/6 prezentaciją. Produktus pristatė ir kiti Emma technologies partneriai: SevenCS, hs engineers, Atlas Elektronik, DeepBots, iMAR GmbH and med consultants.

Technologinės įrangos pristatymo metu dalyviai turėjo puikias galimybes pademonstruoti laivo technines galimybes, manevringumą bei komandos profesionalumą. Kaip dažnai nutinka, parodos metu neapsieita ir be nuotykių. Dar neprasidėjus parodai „Minties“ mechanikui nakties metu teko gelbėti kaimynystėje stovintį norvegų laivą – privirinti nuo korpuso atitrūkusį veleną. Po šios be lietuvių pagalbos neapsiėjusios gelbėjimo operacijos pastarasis sėkmingai tęsė dalyvavimą parodoje, o lietuvaičiai buvo įvertinti ne tik dėl puikaus laivo, bet ir dėl jame dirbančių profesionalų.

Laivų demonstravimo programoje dalyvaujantis KU mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ jau pirmąją parodos dieną sulaukė išskirtinio dėmesio tiek iš parodos lankytojų, tiek iš žiniasklaidos atstovų bei organizatorių. Anot organizatorių, tai vienas moderniausių ir didžiausių demonstravimo programoje dalyvavusių mokslinių tyrimų laivų.

Per laisvo lankymo valandas laivą užplūsdavo daugybė lankytojų. Visi norintieji būdavo supažindinami su laivu bei moksline įranga. Dauguma lankytojų buvo šios srities specialistai, dirbantys su tokios paskirties laivais iš įvairiausių pasaulio kampelių. Visi žavėjosi laivo techninėmis charakteristikomis bei laivo ekipažo apgyvendinimo galimybėmis. Lankytojai domėjosi galimybėmis pasikviesti KU laivą atlikti įvairius darbus savuose vandenyse.

Pirmąją parodos dieną laivą bei jos įgulą savo apsilankymu pagerbė ir Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė bei Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Andrius Nikitinas.

KU JTAPC yra Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamo „Open R&D Lietuva“ tinklo dalis. „Open R&D Lietuva“ – didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse, kurio tikslas – sutelkti aukščiausios kvalifikacijos mokslo specialistus ir Lietuvos bei užsienio verslininkus bendram darbui. KU darbuotojų iniciatyvumas, MITA pritarimas skirti dalinį finansavimą iš ES fondų bei verslo partnerių parama leido pristatyti laivą „Mintis“ pasauliniame renginyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »