Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Publikuota: 2016 m. kovo 25 d. penktadienis

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje Oceanology International.

Oceanology International – globalus, jūros mokslų akademinei bendruomenei, jūrinių technologijų pramonei ir jūrų politikos atstovams skirtas forumas, kurio pagrindinė tematika – pasaulio vandenynų eksploatavimas, aplinkos apsauga bei darni regionų plėtra. Didžiausiame Londono ekspozicijų centre kas antrus metus organizuojamas renginys kaskart pritraukia iki 10 000 lankytojų. Parodoje savo naujausius produktus bei technologijas pristato šimtai įmonių, kartu organizuojamos tematinės konferencijos bei laivų demonstravimo programa, skirta realiomis sąlygomis išbandyti laivų technines galimybes bei įrangą.

Dalyvavimas tokio masto renginyje – puiki proga pristatyti pasauliui ne tik naują vienerių metų sukaktį švenčiantį KU mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, bet ir kartu dalyvaujančių Jūros tyrimų atviros prieigos centro (JTAPC) mokslininkų vykdomus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus, verslui siūlomas paslaugas.

Kelionę į Londoną parėmė mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ statytojai – UAB Vakarų Baltijos laivų statykla“. Taip pat finansiškai prisidėjo įmonės Emma technologies bei Klein Marine Systems, kurie laivą „Mintis“ naudojo kaip platformą savo technologinei įrangai demonstruoti. KU ir šių įmonių bendradarbiavimas parodoje – sėkmingai plėtojamos partnerystės tarp mokslo ir verslo pavyzdys.

Per tris parodos dienas buvo atlikti 5 demonstraciniai plaukimai. Jų metu KU partneriai Emma technologies turėjo puikią galimybę pristatyti hidrografinę gervę, kurios paskirtis yra eksploatuoti šoninės apžvalgos sonarą ar kitą įrangą. Klein Marine Systems demonstravo atnaujintą šoninės apžvalgos sonarą Klein 4900, kurio pirmtaką Klein 3900 KU jau kurį laiką sėkmingai naudoja. Tai pat daug dėmesio buvo skirta interferometriniui sonarui Hydrochart 3500, kuris be šoninės apžvalgos vaizdo gali registruoti ir dugno batimetrinį vaizdą bei yra pigesnis daugiaspindulinio echoloto analogas.

Dr. Thomas Schmidt ant laivo denio atliko vibro gręžimo įrangos VKG-3/6 prezentaciją. Produktus pristatė ir kiti Emma technologies partneriai: SevenCS, hs engineers, Atlas Elektronik, DeepBots, iMAR GmbH and med consultants.

Technologinės įrangos pristatymo metu dalyviai turėjo puikias galimybes pademonstruoti laivo technines galimybes, manevringumą bei komandos profesionalumą. Kaip dažnai nutinka, parodos metu neapsieita ir be nuotykių. Dar neprasidėjus parodai „Minties“ mechanikui nakties metu teko gelbėti kaimynystėje stovintį norvegų laivą – privirinti nuo korpuso atitrūkusį veleną. Po šios be lietuvių pagalbos neapsiėjusios gelbėjimo operacijos pastarasis sėkmingai tęsė dalyvavimą parodoje, o lietuvaičiai buvo įvertinti ne tik dėl puikaus laivo, bet ir dėl jame dirbančių profesionalų.

Laivų demonstravimo programoje dalyvaujantis KU mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ jau pirmąją parodos dieną sulaukė išskirtinio dėmesio tiek iš parodos lankytojų, tiek iš žiniasklaidos atstovų bei organizatorių. Anot organizatorių, tai vienas moderniausių ir didžiausių demonstravimo programoje dalyvavusių mokslinių tyrimų laivų.

Per laisvo lankymo valandas laivą užplūsdavo daugybė lankytojų. Visi norintieji būdavo supažindinami su laivu bei moksline įranga. Dauguma lankytojų buvo šios srities specialistai, dirbantys su tokios paskirties laivais iš įvairiausių pasaulio kampelių. Visi žavėjosi laivo techninėmis charakteristikomis bei laivo ekipažo apgyvendinimo galimybėmis. Lankytojai domėjosi galimybėmis pasikviesti KU laivą atlikti įvairius darbus savuose vandenyse.

Pirmąją parodos dieną laivą bei jos įgulą savo apsilankymu pagerbė ir Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė bei Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Andrius Nikitinas.

KU JTAPC yra Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamo „Open R&D Lietuva“ tinklo dalis. „Open R&D Lietuva“ – didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse, kurio tikslas – sutelkti aukščiausios kvalifikacijos mokslo specialistus ir Lietuvos bei užsienio verslininkus bendram darbui. KU darbuotojų iniciatyvumas, MITA pritarimas skirti dalinį finansavimą iš ES fondų bei verslo partnerių parama leido pristatyti laivą „Mintis“ pasauliniame renginyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »