Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 16 d. antradienis

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. Vis jaunesniems mokyklinukams perkami išmanūs įrenginiai, daugiau dėmesio skiriama mokymosi vietos įrengimui namuose.

Elektroninės pratybos keičia popierines

„E. mokykla“ ugdymo turinio grupės vadovė Jūratė Mikulevičiūtė pabrėžia būtinybę atitikti augančius elektroninių pratybų poreikius. „Praėjusiais mokslo metais buvo išleista matematikos, gamtos ir žmogaus bei lietuvių kalbos dalykų pratybos 5 klasei.  Sulaukus didelio mokytojų, mokinių, mokyklų administracijos ir švietimo ekspertų palaikymo, 2016-2017 mokslo metams išleidome ne tik EMA pratybų tęsinius 6 klasei, bet ir naujienas – pasaulio pažinimo bei matematikos elektronines pratybas pradinėms klasėms“, – sako J. Mikulevičiūtė.

„Kesko Senukai Lithuania“ komunikacijos vadovė Justina Dirsytė teigia, kad šiemet prieš rugsėjo pirmąją aktyviau domisi kokį išmanųjį įrenginį – stacionarų, nešiojamą ar planšetinį kompiuterį pirkti vaikui. „Moksleiviams rekomenduojame pirkti nešiojamus kompiuterius, kurie dėl savo funkcionalumo ir mobilumo tinka labiausiai. Be to, juose yra visos reikalingos programos mokymuisi“, - sako J. Dirsytė.

„Daugelis tėvų mano, kad elektroninėse pratybose pateikiamos tokios užduotys, kur tereikia pasirinkti teisingą atsakymą. Tačiau EMA pratybose taip nėra. Šiose pratybose galima rašyti sprendimo kelią, įvairaus dydžio tekstą, žymėti objektus ir pan.. Taisydamas mokinio atliktas užduotis, mokytojas gali ne tik pažymėti klaidą, bet ir parašyti komentarą bei pateikti teisingą atsakymo versiją. Be to,  EMA pratybose akcentuojamas lietuviškų rašmenų naudojimas ir ne tik atliekant lietuvių kalbos užduotis“, – pasakoja J. Mikulevičiūtė.

Pratybų užduotis galima atlikti visuose išmaniuosiuose įrenginiuose: kompiuteriuose, planšetėse ar telefonuose. Pasak specialistų, patogiausia skaityti užduoties sąlygos tekstą, analizuoti iliustracijas, užrašyti sprendimą ar sukurtą tekstą kompiuterio ekrane.

Svarbu įrengti ir mokymosi vietą namuose

Prekybininkai pastebi, kad rudenėjantys orai šiemet paskatino ankščiau pradėti ruošti vaikams mokyklinį krepšelį. Šiemet „Senukų“ parduotuvėse prekyba mokyklinėmis prekėmis startavo gerokai ankščiau, nei pernai, kuomet buvo gerokai šilčiau. Pasak J. Dirsytė, vien sąsiuvinių jau nupirkta beveik trigubai daugiau (170 proc.) daugiau, nei tokiu pat laikotarpiu pernai, spalvinimo priemonių pardavimai išaugo 80 procentų.

Daugiau nei įprastai perkami ir baldai, skirti vaikams bei jaunuoliams. „Pagrindinis kriterijus renkantis – patogumas, funkcionalumas, dizainas ir kokybė. Vienos iš populiariausių prekių yra ergonomiškos kėdės, kurias pagal dydį galima parinkti tiek pradinukams, tiek paaugliams. Tėvams labai svarbu, kad vaikai, ruošdami pamokas, išlaikytų teisingą stuburo padėtį“, – pastebi prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklas, prieš mokslo metus pasiūlęs nemažai naujovių moksleivio kambario įrengimui, pastebėjo, kad didesnio susidomėjimo sulaukia funkcionalesni baldai. „Šiemet itin populiarūs daugiafunkciai  stalai „transformeriai“ – sustūmus stalčių blokus į vidurį prie jo galima sėdėti ir dviese, o ištraukus stalčių blokus, atsiranda papildoma vieta daiktams“, – pasakoja J. Dirsytė.

Perkant mokyklines prekes – svarbiausia kokybė

Prekybininkai stebi ir vis didėjantį tėvų dėmesį vaikams renkamų prekių kokybei. „Pastebima ir tai, kad dauguma tėvų renkasi ergonomiškas kuprines. Pavyzdžiui, TIGER ergonominių kuprinių pardavimai išaugo 2,5 karto. Tokias kuprines perka ne tik pradinukų, bet ir paauglių tėvai. Jeigu dar prieš keletą metų pirkinio pasirinkimą nulemdavo jį puošusi iliustracija, dabar vis atidžiau skaitomi kuprinės sertifikato dokumentai: koks kuprinės svoris, ar ji yra ergonomiška, ar atspari vandeniui ir kokiu atstumu pastebimi vaiką saugantys kuprinės atšvaitai“, – pasakoja J. Dirsytė.

Mokyklinių prekių pardavimai šiemet įsibėgėjo nuo pat pirmųjų rugpjūčio dienų. Dar didesnio moksleivių ir jų tėvų aktyvumo laukiama prieš pat rugsėjo pirmąją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »