Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 16 d. antradienis

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. Vis jaunesniems mokyklinukams perkami išmanūs įrenginiai, daugiau dėmesio skiriama mokymosi vietos įrengimui namuose.

Elektroninės pratybos keičia popierines

„E. mokykla“ ugdymo turinio grupės vadovė Jūratė Mikulevičiūtė pabrėžia būtinybę atitikti augančius elektroninių pratybų poreikius. „Praėjusiais mokslo metais buvo išleista matematikos, gamtos ir žmogaus bei lietuvių kalbos dalykų pratybos 5 klasei.  Sulaukus didelio mokytojų, mokinių, mokyklų administracijos ir švietimo ekspertų palaikymo, 2016-2017 mokslo metams išleidome ne tik EMA pratybų tęsinius 6 klasei, bet ir naujienas – pasaulio pažinimo bei matematikos elektronines pratybas pradinėms klasėms“, – sako J. Mikulevičiūtė.

„Kesko Senukai Lithuania“ komunikacijos vadovė Justina Dirsytė teigia, kad šiemet prieš rugsėjo pirmąją aktyviau domisi kokį išmanųjį įrenginį – stacionarų, nešiojamą ar planšetinį kompiuterį pirkti vaikui. „Moksleiviams rekomenduojame pirkti nešiojamus kompiuterius, kurie dėl savo funkcionalumo ir mobilumo tinka labiausiai. Be to, juose yra visos reikalingos programos mokymuisi“, - sako J. Dirsytė.

„Daugelis tėvų mano, kad elektroninėse pratybose pateikiamos tokios užduotys, kur tereikia pasirinkti teisingą atsakymą. Tačiau EMA pratybose taip nėra. Šiose pratybose galima rašyti sprendimo kelią, įvairaus dydžio tekstą, žymėti objektus ir pan.. Taisydamas mokinio atliktas užduotis, mokytojas gali ne tik pažymėti klaidą, bet ir parašyti komentarą bei pateikti teisingą atsakymo versiją. Be to,  EMA pratybose akcentuojamas lietuviškų rašmenų naudojimas ir ne tik atliekant lietuvių kalbos užduotis“, – pasakoja J. Mikulevičiūtė.

Pratybų užduotis galima atlikti visuose išmaniuosiuose įrenginiuose: kompiuteriuose, planšetėse ar telefonuose. Pasak specialistų, patogiausia skaityti užduoties sąlygos tekstą, analizuoti iliustracijas, užrašyti sprendimą ar sukurtą tekstą kompiuterio ekrane.

Svarbu įrengti ir mokymosi vietą namuose

Prekybininkai pastebi, kad rudenėjantys orai šiemet paskatino ankščiau pradėti ruošti vaikams mokyklinį krepšelį. Šiemet „Senukų“ parduotuvėse prekyba mokyklinėmis prekėmis startavo gerokai ankščiau, nei pernai, kuomet buvo gerokai šilčiau. Pasak J. Dirsytė, vien sąsiuvinių jau nupirkta beveik trigubai daugiau (170 proc.) daugiau, nei tokiu pat laikotarpiu pernai, spalvinimo priemonių pardavimai išaugo 80 procentų.

Daugiau nei įprastai perkami ir baldai, skirti vaikams bei jaunuoliams. „Pagrindinis kriterijus renkantis – patogumas, funkcionalumas, dizainas ir kokybė. Vienos iš populiariausių prekių yra ergonomiškos kėdės, kurias pagal dydį galima parinkti tiek pradinukams, tiek paaugliams. Tėvams labai svarbu, kad vaikai, ruošdami pamokas, išlaikytų teisingą stuburo padėtį“, – pastebi prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklas, prieš mokslo metus pasiūlęs nemažai naujovių moksleivio kambario įrengimui, pastebėjo, kad didesnio susidomėjimo sulaukia funkcionalesni baldai. „Šiemet itin populiarūs daugiafunkciai  stalai „transformeriai“ – sustūmus stalčių blokus į vidurį prie jo galima sėdėti ir dviese, o ištraukus stalčių blokus, atsiranda papildoma vieta daiktams“, – pasakoja J. Dirsytė.

Perkant mokyklines prekes – svarbiausia kokybė

Prekybininkai stebi ir vis didėjantį tėvų dėmesį vaikams renkamų prekių kokybei. „Pastebima ir tai, kad dauguma tėvų renkasi ergonomiškas kuprines. Pavyzdžiui, TIGER ergonominių kuprinių pardavimai išaugo 2,5 karto. Tokias kuprines perka ne tik pradinukų, bet ir paauglių tėvai. Jeigu dar prieš keletą metų pirkinio pasirinkimą nulemdavo jį puošusi iliustracija, dabar vis atidžiau skaitomi kuprinės sertifikato dokumentai: koks kuprinės svoris, ar ji yra ergonomiška, ar atspari vandeniui ir kokiu atstumu pastebimi vaiką saugantys kuprinės atšvaitai“, – pasakoja J. Dirsytė.

Mokyklinių prekių pardavimai šiemet įsibėgėjo nuo pat pirmųjų rugpjūčio dienų. Dar didesnio moksleivių ir jų tėvų aktyvumo laukiama prieš pat rugsėjo pirmąją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Europos kosmoso agentūroje – KTU doktorantė

Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Mikrosistemų ir nanotechnologijų mokslo centro (MGF MNMC) doktorantė Nora Šlekienė laimėjo konkursą stažuotei Europos kosmoso agentūroje (EKA). skaityti »

Prezidentė skelbs Bibliotekų metų pradžią

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, vasario 12 d., Vilniaus universitete paskelbs Bibliotekų metų pradžią. skaityti »

Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis

Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab) kas pusmetį atnaujina ir paskelbia pasaulio universitetų reitingą „Webometrics“ pagal universitetų aktyvumą pasauliniame internetiniame tinkle. skaityti »

VU garbės daktaro vardai – už Lietuvos laisvės ir mokslo pažangą

Vasario 11 d. 15 val. Šv. Jonų bažnyčioje bus suteikti Vilniaus universiteto garbės daktaro vardai. Už išskirtinį indėlį į Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą tarptautinėje erdvėje VU pagerbs Islandijos politiką, ekonomistą ir diplomatą Jóną Baldviną Hannibalssoną. skaityti »

Bibliotekų metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka užbaigia pagrindinio pastato rekonstrukciją

2016 metai Lietuvoje skirti bibliotekoms. Šūkiu „Stiprios bibliotekos, stipri visuomenė“ išreiškiama Bibliotekų metų idėja: siekiama bendruomenėse stiprinti bibliotekų identitetą, pristatyti ir populiarinti bibliotekų paslaugas, aktyvinti bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, taip pat skatinti skaitymą ir formuoti teigiamą požiūrį į jį. skaityti »

Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“. skaityti »

Saugaus interneto savaitė: saugiai elgtis internete vaikus mokys 35 specialistai

Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete. skaityti »

Didesnis IT studijų finansavimas – galimybė, kurios verslas seniai laukė

Gali būti, kad jau greitai Lietuvos aukštąsias mokyklas paliks vis daugiau studentų, rankose laikančių technologinių mokslų diplomą. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas organizuoja taupiausio bendrabučio konkursą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) galvoja apie ateitį ir kviečia bendrabučiuose gyvenančius universiteto studentus dalyvauti taupiausio bendrabučio konkurse. Tai naujas konkurso, vykstančio nuo 2013 metų, etapas. skaityti »

Paaiškėjo geriausiai informatiką išmanantys šalies moksleiviai

Paskutinę sausio dieną surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Jame paaiškėjo geriausieji ir gabiausieji informatikai. skaityti »