Mykolo Romerio universitetas investuoja į jaunuosius mokslininkus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mokslo metų išvakarėse Mykolo Romerio universitete (MRU) pagerbti 2011–2012 studijų metais disertacijas apgynę mokslininkai. Jaunuosius mokslo daktarus, jų mokslinius vadovus, konsultantus sveikino rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėniene, fakultetų dekanai: prof. dr. Rima Ažubalytė, doc. dr. Algirdas Monkevičius, prof. dr. Leta Dromantienė ir doc. dr. Saulius Norvaišas.

Per šiuos studijų metus disertacijas teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos kryptyse Mykolo Romerio universitete apsigynė 22 asmenys.

Kreipdamasis į jaunuosius kolegas profesorius A. Pumputis pastebėjo, kad rūpestis, investicija į disertacijas parengusius ir sėkmingai jas apgynusius doktorantus labai svarbi Universitetui. „Jūs kuriate naujas idėjas, esate vieni svarbiausių ne tik mokslo ir studijų pažangos formuotojai, bet ir teikiantys šalies gerovei, jos kaitai apčiuopiamus įrankius“, – nesustoti ir praktikoje taikyti mokslinius tyrimus kvietė MRU rektorius.

Džiaugdamasi sėkmingai apgintų disertacijų gausa MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. I. Žalėniene taip pat neabejojo, kad šie darbai „ leis išmintingesnį teisinį šalies reguliavimą, tobulesnius valdymo ir vadybos modelius bei visuomenės raidą“. Pastebėdama, kad Mykolo Romerio universitetas siekia kurti mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjančią aplinką, prorektorė kvietė disertacijas apsigynusius daktarus įsijungti į ambicingas aukštosios mokyklos mokslines programas, perteikti savo kaupiamas žinias ir patirtį studentams.

Susitikimo metu mokslo daktarai pristatė savo tyrimus, supažindino su disertacijomis, ateities perspektyvomis. Apie mokslinių darbų svarbą ir išskirtinumą, doktorantų atkaklumą ir inovatyvumą kalbėjo jų vadovai.

Mokslininkai atvirai diskutavo apie trečios studijų pakopos – doktorantūros ypatumus, jos organizavimo tvarką, svarstė publikacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kitus aktualius klausimus.

Be jau minėtų teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos krypčių Mykolo Romerio universitetas taip pat jau yra gavęs doktorantūros teises ekonomikos, edukologijos, filologijos kryptyse. Tikimasi po kelerių metų sulaukti naujų disertacijų ir šiose mokslo kryptyse.

Pažymėtina, kad praėjusiąsias studijų metais Universitete, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, dvi disertacijos buvo apgintos anglų kalba: Rasos Rotomskienės – „Innovation and Sustainability in the Implementation of e–Health: an International Perspective on the Role of Stakeholders“ („Inovatyvumas ir tvara diegiant e–sveikatą: tarptautinė suinteresuotų pusių vaidmens perspektyva“) ir Julijos Naujėkaitės – „The Implementation of Kyoto Targets in Lithuania from a Perspective of Multilevel Governance“ („Kioto protokolo įsipareigojimų įgyvendinimas Lietuvoje daugiapakopio valdymo kontekste“).

Taip pat pasidžiaugta pirmą kartą Universitete apginta disertacija psichologijos kryptyje: Rasos Pilkauskaitės Valickienės „Paauglių prosocialaus elgesio raida ir jo sąsajos su prieraišumu mokyklai, mokytojų parama ir atviru diskusijoms klimatu klasėje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »