Mykolo Romerio universitetas investuoja į jaunuosius mokslininkus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mokslo metų išvakarėse Mykolo Romerio universitete (MRU) pagerbti 2011–2012 studijų metais disertacijas apgynę mokslininkai. Jaunuosius mokslo daktarus, jų mokslinius vadovus, konsultantus sveikino rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėniene, fakultetų dekanai: prof. dr. Rima Ažubalytė, doc. dr. Algirdas Monkevičius, prof. dr. Leta Dromantienė ir doc. dr. Saulius Norvaišas.

Per šiuos studijų metus disertacijas teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos kryptyse Mykolo Romerio universitete apsigynė 22 asmenys.

Kreipdamasis į jaunuosius kolegas profesorius A. Pumputis pastebėjo, kad rūpestis, investicija į disertacijas parengusius ir sėkmingai jas apgynusius doktorantus labai svarbi Universitetui. „Jūs kuriate naujas idėjas, esate vieni svarbiausių ne tik mokslo ir studijų pažangos formuotojai, bet ir teikiantys šalies gerovei, jos kaitai apčiuopiamus įrankius“, – nesustoti ir praktikoje taikyti mokslinius tyrimus kvietė MRU rektorius.

Džiaugdamasi sėkmingai apgintų disertacijų gausa MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. I. Žalėniene taip pat neabejojo, kad šie darbai „ leis išmintingesnį teisinį šalies reguliavimą, tobulesnius valdymo ir vadybos modelius bei visuomenės raidą“. Pastebėdama, kad Mykolo Romerio universitetas siekia kurti mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjančią aplinką, prorektorė kvietė disertacijas apsigynusius daktarus įsijungti į ambicingas aukštosios mokyklos mokslines programas, perteikti savo kaupiamas žinias ir patirtį studentams.

Susitikimo metu mokslo daktarai pristatė savo tyrimus, supažindino su disertacijomis, ateities perspektyvomis. Apie mokslinių darbų svarbą ir išskirtinumą, doktorantų atkaklumą ir inovatyvumą kalbėjo jų vadovai.

Mokslininkai atvirai diskutavo apie trečios studijų pakopos – doktorantūros ypatumus, jos organizavimo tvarką, svarstė publikacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kitus aktualius klausimus.

Be jau minėtų teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos krypčių Mykolo Romerio universitetas taip pat jau yra gavęs doktorantūros teises ekonomikos, edukologijos, filologijos kryptyse. Tikimasi po kelerių metų sulaukti naujų disertacijų ir šiose mokslo kryptyse.

Pažymėtina, kad praėjusiąsias studijų metais Universitete, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, dvi disertacijos buvo apgintos anglų kalba: Rasos Rotomskienės – „Innovation and Sustainability in the Implementation of e–Health: an International Perspective on the Role of Stakeholders“ („Inovatyvumas ir tvara diegiant e–sveikatą: tarptautinė suinteresuotų pusių vaidmens perspektyva“) ir Julijos Naujėkaitės – „The Implementation of Kyoto Targets in Lithuania from a Perspective of Multilevel Governance“ („Kioto protokolo įsipareigojimų įgyvendinimas Lietuvoje daugiapakopio valdymo kontekste“).

Taip pat pasidžiaugta pirmą kartą Universitete apginta disertacija psichologijos kryptyje: Rasos Pilkauskaitės Valickienės „Paauglių prosocialaus elgesio raida ir jo sąsajos su prieraišumu mokyklai, mokytojų parama ir atviru diskusijoms klimatu klasėje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »