Mykolo Romerio universitetas investuoja į jaunuosius mokslininkus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mokslo metų išvakarėse Mykolo Romerio universitete (MRU) pagerbti 2011–2012 studijų metais disertacijas apgynę mokslininkai. Jaunuosius mokslo daktarus, jų mokslinius vadovus, konsultantus sveikino rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėniene, fakultetų dekanai: prof. dr. Rima Ažubalytė, doc. dr. Algirdas Monkevičius, prof. dr. Leta Dromantienė ir doc. dr. Saulius Norvaišas.

Per šiuos studijų metus disertacijas teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos kryptyse Mykolo Romerio universitete apsigynė 22 asmenys.

Kreipdamasis į jaunuosius kolegas profesorius A. Pumputis pastebėjo, kad rūpestis, investicija į disertacijas parengusius ir sėkmingai jas apgynusius doktorantus labai svarbi Universitetui. „Jūs kuriate naujas idėjas, esate vieni svarbiausių ne tik mokslo ir studijų pažangos formuotojai, bet ir teikiantys šalies gerovei, jos kaitai apčiuopiamus įrankius“, – nesustoti ir praktikoje taikyti mokslinius tyrimus kvietė MRU rektorius.

Džiaugdamasi sėkmingai apgintų disertacijų gausa MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. I. Žalėniene taip pat neabejojo, kad šie darbai „ leis išmintingesnį teisinį šalies reguliavimą, tobulesnius valdymo ir vadybos modelius bei visuomenės raidą“. Pastebėdama, kad Mykolo Romerio universitetas siekia kurti mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjančią aplinką, prorektorė kvietė disertacijas apsigynusius daktarus įsijungti į ambicingas aukštosios mokyklos mokslines programas, perteikti savo kaupiamas žinias ir patirtį studentams.

Susitikimo metu mokslo daktarai pristatė savo tyrimus, supažindino su disertacijomis, ateities perspektyvomis. Apie mokslinių darbų svarbą ir išskirtinumą, doktorantų atkaklumą ir inovatyvumą kalbėjo jų vadovai.

Mokslininkai atvirai diskutavo apie trečios studijų pakopos – doktorantūros ypatumus, jos organizavimo tvarką, svarstė publikacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kitus aktualius klausimus.

Be jau minėtų teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos krypčių Mykolo Romerio universitetas taip pat jau yra gavęs doktorantūros teises ekonomikos, edukologijos, filologijos kryptyse. Tikimasi po kelerių metų sulaukti naujų disertacijų ir šiose mokslo kryptyse.

Pažymėtina, kad praėjusiąsias studijų metais Universitete, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, dvi disertacijos buvo apgintos anglų kalba: Rasos Rotomskienės – „Innovation and Sustainability in the Implementation of e–Health: an International Perspective on the Role of Stakeholders“ („Inovatyvumas ir tvara diegiant e–sveikatą: tarptautinė suinteresuotų pusių vaidmens perspektyva“) ir Julijos Naujėkaitės – „The Implementation of Kyoto Targets in Lithuania from a Perspective of Multilevel Governance“ („Kioto protokolo įsipareigojimų įgyvendinimas Lietuvoje daugiapakopio valdymo kontekste“).

Taip pat pasidžiaugta pirmą kartą Universitete apginta disertacija psichologijos kryptyje: Rasos Pilkauskaitės Valickienės „Paauglių prosocialaus elgesio raida ir jo sąsajos su prieraišumu mokyklai, mokytojų parama ir atviru diskusijoms klimatu klasėje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »