Mykolo Romerio universitetas investuoja į jaunuosius mokslininkus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mokslo metų išvakarėse Mykolo Romerio universitete (MRU) pagerbti 2011–2012 studijų metais disertacijas apgynę mokslininkai. Jaunuosius mokslo daktarus, jų mokslinius vadovus, konsultantus sveikino rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėniene, fakultetų dekanai: prof. dr. Rima Ažubalytė, doc. dr. Algirdas Monkevičius, prof. dr. Leta Dromantienė ir doc. dr. Saulius Norvaišas.

Per šiuos studijų metus disertacijas teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos kryptyse Mykolo Romerio universitete apsigynė 22 asmenys.

Kreipdamasis į jaunuosius kolegas profesorius A. Pumputis pastebėjo, kad rūpestis, investicija į disertacijas parengusius ir sėkmingai jas apgynusius doktorantus labai svarbi Universitetui. „Jūs kuriate naujas idėjas, esate vieni svarbiausių ne tik mokslo ir studijų pažangos formuotojai, bet ir teikiantys šalies gerovei, jos kaitai apčiuopiamus įrankius“, – nesustoti ir praktikoje taikyti mokslinius tyrimus kvietė MRU rektorius.

Džiaugdamasi sėkmingai apgintų disertacijų gausa MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. I. Žalėniene taip pat neabejojo, kad šie darbai „ leis išmintingesnį teisinį šalies reguliavimą, tobulesnius valdymo ir vadybos modelius bei visuomenės raidą“. Pastebėdama, kad Mykolo Romerio universitetas siekia kurti mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjančią aplinką, prorektorė kvietė disertacijas apsigynusius daktarus įsijungti į ambicingas aukštosios mokyklos mokslines programas, perteikti savo kaupiamas žinias ir patirtį studentams.

Susitikimo metu mokslo daktarai pristatė savo tyrimus, supažindino su disertacijomis, ateities perspektyvomis. Apie mokslinių darbų svarbą ir išskirtinumą, doktorantų atkaklumą ir inovatyvumą kalbėjo jų vadovai.

Mokslininkai atvirai diskutavo apie trečios studijų pakopos – doktorantūros ypatumus, jos organizavimo tvarką, svarstė publikacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kitus aktualius klausimus.

Be jau minėtų teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos krypčių Mykolo Romerio universitetas taip pat jau yra gavęs doktorantūros teises ekonomikos, edukologijos, filologijos kryptyse. Tikimasi po kelerių metų sulaukti naujų disertacijų ir šiose mokslo kryptyse.

Pažymėtina, kad praėjusiąsias studijų metais Universitete, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, dvi disertacijos buvo apgintos anglų kalba: Rasos Rotomskienės – „Innovation and Sustainability in the Implementation of e–Health: an International Perspective on the Role of Stakeholders“ („Inovatyvumas ir tvara diegiant e–sveikatą: tarptautinė suinteresuotų pusių vaidmens perspektyva“) ir Julijos Naujėkaitės – „The Implementation of Kyoto Targets in Lithuania from a Perspective of Multilevel Governance“ („Kioto protokolo įsipareigojimų įgyvendinimas Lietuvoje daugiapakopio valdymo kontekste“).

Taip pat pasidžiaugta pirmą kartą Universitete apginta disertacija psichologijos kryptyje: Rasos Pilkauskaitės Valickienės „Paauglių prosocialaus elgesio raida ir jo sąsajos su prieraišumu mokyklai, mokytojų parama ir atviru diskusijoms klimatu klasėje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »