Mykolo Romerio universitetas investuoja į jaunuosius mokslininkus

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 31 d. penktadienis

Mokslo metų išvakarėse Mykolo Romerio universitete (MRU) pagerbti 2011–2012 studijų metais disertacijas apgynę mokslininkai. Jaunuosius mokslo daktarus, jų mokslinius vadovus, konsultantus sveikino rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėniene, fakultetų dekanai: prof. dr. Rima Ažubalytė, doc. dr. Algirdas Monkevičius, prof. dr. Leta Dromantienė ir doc. dr. Saulius Norvaišas.

Per šiuos studijų metus disertacijas teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos kryptyse Mykolo Romerio universitete apsigynė 22 asmenys.

Kreipdamasis į jaunuosius kolegas profesorius A. Pumputis pastebėjo, kad rūpestis, investicija į disertacijas parengusius ir sėkmingai jas apgynusius doktorantus labai svarbi Universitetui. „Jūs kuriate naujas idėjas, esate vieni svarbiausių ne tik mokslo ir studijų pažangos formuotojai, bet ir teikiantys šalies gerovei, jos kaitai apčiuopiamus įrankius“, – nesustoti ir praktikoje taikyti mokslinius tyrimus kvietė MRU rektorius.

Džiaugdamasi sėkmingai apgintų disertacijų gausa MRU mokslo ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. I. Žalėniene taip pat neabejojo, kad šie darbai „ leis išmintingesnį teisinį šalies reguliavimą, tobulesnius valdymo ir vadybos modelius bei visuomenės raidą“. Pastebėdama, kad Mykolo Romerio universitetas siekia kurti mokslinę ir pedagoginę veiklą puoselėjančią aplinką, prorektorė kvietė disertacijas apsigynusius daktarus įsijungti į ambicingas aukštosios mokyklos mokslines programas, perteikti savo kaupiamas žinias ir patirtį studentams.

Susitikimo metu mokslo daktarai pristatė savo tyrimus, supažindino su disertacijomis, ateities perspektyvomis. Apie mokslinių darbų svarbą ir išskirtinumą, doktorantų atkaklumą ir inovatyvumą kalbėjo jų vadovai.

Mokslininkai atvirai diskutavo apie trečios studijų pakopos – doktorantūros ypatumus, jos organizavimo tvarką, svarstė publikacijų, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kitus aktualius klausimus.

Be jau minėtų teisės, vadybos ir administravimo bei psichologijos krypčių Mykolo Romerio universitetas taip pat jau yra gavęs doktorantūros teises ekonomikos, edukologijos, filologijos kryptyse. Tikimasi po kelerių metų sulaukti naujų disertacijų ir šiose mokslo kryptyse.

Pažymėtina, kad praėjusiąsias studijų metais Universitete, bendradarbiaujant su užsienio partneriais, dvi disertacijos buvo apgintos anglų kalba: Rasos Rotomskienės – „Innovation and Sustainability in the Implementation of e–Health: an International Perspective on the Role of Stakeholders“ („Inovatyvumas ir tvara diegiant e–sveikatą: tarptautinė suinteresuotų pusių vaidmens perspektyva“) ir Julijos Naujėkaitės – „The Implementation of Kyoto Targets in Lithuania from a Perspective of Multilevel Governance“ („Kioto protokolo įsipareigojimų įgyvendinimas Lietuvoje daugiapakopio valdymo kontekste“).

Taip pat pasidžiaugta pirmą kartą Universitete apginta disertacija psichologijos kryptyje: Rasos Pilkauskaitės Valickienės „Paauglių prosocialaus elgesio raida ir jo sąsajos su prieraišumu mokyklai, mokytojų parama ir atviru diskusijoms klimatu klasėje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »