Nacionalinėse mechatronikos varžybose pergalę iškovojo visaginiečiai

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Praėjusį savaitgalį Vilniuje įvykusiose jau tradicinėse mechatronikos varžybose pirmąją vietą, surinkę beveik dvigubai daugiau taškų už kitus, iškovojo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai Lukas Bieliauskas ir Dmitrijus Novikovas. Antroji vieta atiteko irgi visaginiečiams Domantui Ciesiūnui ir Sergejui Januševskiui. Mokinius varžyboms parengė profesijos mokytojas metodininkas Gintautas Dervinis. Tretieji liko Vilniaus kolegijos studentai.

Tradicinės mechatronikos varžybos buvo surengtos per tarptautinę parodą „Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Varžybas organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir UAB „Festo“ – ilgametis partneris diegiant ir stiprinant mechatronikos srities specialybės ir profesijas šalies mokymo įstaigose.

Šių metų varžybos išsiskyrė tuo, kad tas pačias konkurso užduotis, trukusias 2 dienas, atliko profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir kolegijų studentai.

Varžybų dalyviai turėjo sukonstruoti pneumatinę sistemą, imituojančią detalių klijavimo procesą, sukurti jos principinę schemą ir išbandyti veikimą, sukonstruoti elektropneumatinę sistemą su gaminių teikimo, perkėlimo ir nustūmimo vykdymo įtaisais ir, naudodami programuojamus loginius valdiklius, suprogramuoti šią sistemą.

Tai, kad profesinio mokymo įstaigų mokiniai kaip lygūs su lygiais profesinio meistriškumo konkursuose gali varžytis su kolegijų studentais ir netgi pirmauti, rodo, kad profesinio mokymo kokybė gerėja.  

Mechatronika apima mechaninės inžinerijos, elektronikos ir kompiuterinių sistemų sritis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »