Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!“ finale – vien moterys

Publikuota: 2013 m. vasario 28 d. ketvirtadienis

Baigėsi trečią kartą vykstančio nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!“ pirmasis etapas. Šiemet konkursui rašto darbus atsiuntė 5 617 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Iš jų į konkurso finalą atrinkti 33 finalininkai, tarp jų – tik dailiai rašančios moterys.

Darbai vertinami trijose amžių grupėse. Aktyviausiai konkurse dalyvavo jauniausieji, 3–6 klasių moksleiviai, – gauta 2 835 jų darbai. 7–12 klasių moksleiviai atsiuntė 1 748, o suaugusieji – 1 034 darbus. Tarp konkurso finalistų daugiausia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Grigiškių gyventojų.

„Šiemet tarp gautų darbų beveik nebuvo neatitikusių reikalavimų. Jei pernai ar užpernai žmonės, matyt, nebuvo įsiskaitę į nuostatus ir siuntė tušinuku ar pieštukais parašytus darbus, tai šiemet – rašytus parkeriu“, – sako konkurso koordinatorė Rasa Červinskienė.

Lietuvių kalbos instituto, bendrovės „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinės pedagogų grupės organizuojamame konkurse „Rašom!“ buvo renkama ir aktyviausiai dalyvavusi bendruomenė – atsiuntusi 500 darbų ja antrus metus iš eilės tapo Vilniaus Žemynos progimnazija. Konkursui, kaip jau įprasta, darbus siuntė ir užsienio šalyse gyvenantys tautiečiai – dailyraščių gauta iš Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos. Šiemet konkurse varžėsi nemažai praėjusių metų dalyvių. Didžioji konkurso dalyvių dalis – moterys.

„Tarp vyrų atsiųstų darbų buvo ir itin originalių, papuoštų karpiniais, tačiau moterys šiame konkurse gerokai aktyvesnės. Deja, bet šiemet į finalą nepateko nei vienas vyras“, – apgailestauja R. Červinskienė.

Buvo atrenkami ir originaliausių darbų autoriai. Jie tekstus rašė žodžių didėjimo tvarka, lape iš žodžių raitė įmantriausius piešinius – plunksnos, varpelio ir moters siluetus.

Šiemet darbų gauta mažiau nei pernai ar užpernai: 2012 m. į konkursą atsiųsta 8 400, 2011 – 11 300 darbų. Organizatorių teigimu, šiemet daug šalies mokyklų, norėdamos palengvinti konkurso komisijos darbą, rengė vietinius dailyraščio konkursus ir į „Rašom!“ siuntė kruopščiai atrinktus geriausius darbus.

Į konkurso finalą pakviesta po 10 dailiausius darbus atsiuntusių kiekvienos amžiaus grupės atstovų bei trijų originaliausių darbų autoriai. Finalininkų sąrašus galima rasti tinklalapiuose www.rasom.lt, www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt.

Konkurso finalas vyks kovo 8 d., penktadienį, 12 val. Vilniuje esančiuose Signatarų namuose. Dalyvius sveikins renginio globėjas europarlamentaras prof. dr. Vytautas Landsbergis, Seimo narė poetė Dalia Teišerskytė, Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė bei konkurso idėjos autorius UAB „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas. Renginyje eiles skaitys aktorius Giedrius Savickas, pasirodymą surengs dainuojamosios poezijos atlikėjas Povilas Girdenis ir kt.

Konkurso nugalėtojai grupėse ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės „Tallink“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi konkurso finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Daugiausiai konkurso reikalavimus atitinkančių darbų pateikusi bendruomenė bus apdovanota specialiuoju prizu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »