Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!“ finale – vien moterys

Publikuota: 2013 m. vasario 28 d. ketvirtadienis

Baigėsi trečią kartą vykstančio nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!“ pirmasis etapas. Šiemet konkursui rašto darbus atsiuntė 5 617 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Iš jų į konkurso finalą atrinkti 33 finalininkai, tarp jų – tik dailiai rašančios moterys.

Darbai vertinami trijose amžių grupėse. Aktyviausiai konkurse dalyvavo jauniausieji, 3–6 klasių moksleiviai, – gauta 2 835 jų darbai. 7–12 klasių moksleiviai atsiuntė 1 748, o suaugusieji – 1 034 darbus. Tarp konkurso finalistų daugiausia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Grigiškių gyventojų.

„Šiemet tarp gautų darbų beveik nebuvo neatitikusių reikalavimų. Jei pernai ar užpernai žmonės, matyt, nebuvo įsiskaitę į nuostatus ir siuntė tušinuku ar pieštukais parašytus darbus, tai šiemet – rašytus parkeriu“, – sako konkurso koordinatorė Rasa Červinskienė.

Lietuvių kalbos instituto, bendrovės „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinės pedagogų grupės organizuojamame konkurse „Rašom!“ buvo renkama ir aktyviausiai dalyvavusi bendruomenė – atsiuntusi 500 darbų ja antrus metus iš eilės tapo Vilniaus Žemynos progimnazija. Konkursui, kaip jau įprasta, darbus siuntė ir užsienio šalyse gyvenantys tautiečiai – dailyraščių gauta iš Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos. Šiemet konkurse varžėsi nemažai praėjusių metų dalyvių. Didžioji konkurso dalyvių dalis – moterys.

„Tarp vyrų atsiųstų darbų buvo ir itin originalių, papuoštų karpiniais, tačiau moterys šiame konkurse gerokai aktyvesnės. Deja, bet šiemet į finalą nepateko nei vienas vyras“, – apgailestauja R. Červinskienė.

Buvo atrenkami ir originaliausių darbų autoriai. Jie tekstus rašė žodžių didėjimo tvarka, lape iš žodžių raitė įmantriausius piešinius – plunksnos, varpelio ir moters siluetus.

Šiemet darbų gauta mažiau nei pernai ar užpernai: 2012 m. į konkursą atsiųsta 8 400, 2011 – 11 300 darbų. Organizatorių teigimu, šiemet daug šalies mokyklų, norėdamos palengvinti konkurso komisijos darbą, rengė vietinius dailyraščio konkursus ir į „Rašom!“ siuntė kruopščiai atrinktus geriausius darbus.

Į konkurso finalą pakviesta po 10 dailiausius darbus atsiuntusių kiekvienos amžiaus grupės atstovų bei trijų originaliausių darbų autoriai. Finalininkų sąrašus galima rasti tinklalapiuose www.rasom.lt, www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt.

Konkurso finalas vyks kovo 8 d., penktadienį, 12 val. Vilniuje esančiuose Signatarų namuose. Dalyvius sveikins renginio globėjas europarlamentaras prof. dr. Vytautas Landsbergis, Seimo narė poetė Dalia Teišerskytė, Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė bei konkurso idėjos autorius UAB „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas. Renginyje eiles skaitys aktorius Giedrius Savickas, pasirodymą surengs dainuojamosios poezijos atlikėjas Povilas Girdenis ir kt.

Konkurso nugalėtojai grupėse ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės „Tallink“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi konkurso finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Daugiausiai konkurso reikalavimus atitinkančių darbų pateikusi bendruomenė bus apdovanota specialiuoju prizu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuva pateikė paraišką dėl asocijuotos narystės CERN Europos branduolinių tyrimų centre

CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijai pateikta Lietuvos paraiška tapti asocijuota nare. skaityti »

LVK dalyvaus TTVAM tarybos veikloje

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) socialinis partneris Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (TTVAM) subūrė naują tarybą, kurios veikloje dalyvaus LVK generalinis direktorius Algimantas Akstinas. skaityti »

ES investicijos pakėlė Lietuvos mokslą, technologijas ir inovacijas į aukštesnį lygį

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. ES fondų lėšomis sukurta esminė mokslo tyrimams ir eksperimentinei plėtrai reikalinga infrastruktūra, į kurią investuota daugiau kaip 1 mlrd. eurų. skaityti »

Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. skaityti »

JGMC nenusileidžia analogiškiems mokslo centrams Vakaruose

Kovo 15 d. oficialiai atsidarysiančiame Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) studentai jau pradėjo pavasario semestrą. Šiuo metu čia intensyviai kuriasi mokslininkai iš VU Biochemijos, Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto (GMF). skaityti »

Lietuvių studentų komanda ruošiasi prestižiniam sintetinės biologijos konkursui

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda šiemet jau antrą kartą atstovaus Lietuvai prestižiniame studentų sintetinės biologijos konkurse iGEM (angl. International Genetically Engineered Machine competition). skaityti »

LEU „Jaunojo pedagogo akademija“: moksleiviai susipažįsta su pedagogo profesija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »

Premjeras: mokslo ir verslo bendradarbiavimas padės Lietuvai tapti viena pažangiausių ES šalių

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Lietuvos mokslų akademijos (LMA) 75-mečiui skirtame iškilmingame visuotiniame susirinkime pasveikino jos narius. skaityti »

Kauno mokykloje įrengtoje 3D klasėje – kaip kine

Kauno „Saulės” gimnazijos vyresnių klasių moksleiviai nuo šiol mokysis kitaip. Naujai atidarytoje išmaniojoje 3D klasėje gimnazistai įvairius chemijos, biologijos ir kitų disciplinų reiškinius pažins virtualiai. skaityti »

Vilniaus universitetas pradeda pokyčių įgyvendinimo etapą

Vilniaus universiteto (VU) Taryba patvirtino VU strateginį veiklos planą. Šiuo dokumentu patikslinta universiteto veiklos misija, vizija, strateginės kryptys, jų tikslai ir pagrindiniai pažangos vertinimo rodikliai. skaityti »