„National Geographic“ įsteigė Pasaulinį tyrinėjimų fondą

Publikuota: 2011 m. gruodžio 5 d. pirmadienis

Stokholme veiklą pradėjo pirmasis Europoje „National Geographic“ draugijos Pasaulinis tyrinėjimų fondas. Jo paskirtis – remti keturiolikos Šiaurės Europos šalių – tarp jų ir Lietuvos – mokslininkus ir tyrinėtojus.

Daugiau kaip šimto metų patirtį turinti „National Geographic“ draugija skiria ypatingą dėmesį mokslinių tyrimų, tyrinėjimo ir gamtos išsaugojimo projektų paramai, įgyvendina tikslines rėmimo programas. Pasaulinio tyrinėjimų fondo (ang. Global Exploration Fund) tikslas – visame pasaulyje per regioninius centrus skatinti mūsų planetai ir aplinkai palankią mokslinę veiklą.

Kai kas galvoja, kad tyrinėjimų aukso amžius“ jau praėjo. Tačiau, mano nuomone, yra priešingai – jis dar tik prasideda”,- sakė „National Geographic“ vykdomasis vice prezidentas misijų programoms Terry Garcia. – Juk Žemėje dar tiek daug visko neatrasta, neištirta.“

Fondas remia trijų kategorijų projektus – mokslinių tyrimų, gamtos išsaugojimo ir tyrinėjimo. Į mokslinės veiklos finansavimą paramos lėšomis pretenduoti gali Belgijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Islandijos, Airijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Švedijos bei Jungtinės Karalystės gyventojai. Pateiktus projektus vertina ir sprendimus dėl paramos skyrimo priima Mokslo patariamoji taryba, kurią sudaro iškilūs Šiaurės Europos regiono mokslininkai.

Stokholmo ofiso vykdomojo direktoriaus pareigas eiti buvo paskirtas Stefanas Nerpinas.

„Labai džiaugiuosi būdamas šios iniciatyvos dalimi ir tikiuosi šį „National Geographic“ biurą įtvirtinti kaip reikšmingą finansavimo šaltinį Šiaurės Europos mokslininkams ir tyrinėtojams,- sakė jis. „Tarp mūsų uždavinių – ir nuolatinė papildomų pajamų, kurios padėtų plėsti programą ir paremti dar daugiau mokslininkų ir tyrinėtojų, paieška.“

Švedijoje įsikūręs ofisas taps pirminiu kontaktu potencialiems Šiaurės Europos regiono paramos lėšų gavėjams, rėmėjams, ir žiniasklaidai.

 Didele dalimi prie regioninio centro Stokholme įsteigimo prisidėjo Švedijos „Pašto kodo“ loterija ir jos suteikta parama.

„National Geographic“ Pasaulinio tyrinėjimų fondo rėmimas mums – puiki galimybė siekti savo misijos įgyvendinimo: vienas Švedijos pašto loterijos uždavinių yra lėšų nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklai remti paieška, šių organizacijų veiklos žinomumo kėlimas“, - teigė Švedijos pašto loterijos generalinis direktorius Niclasas Kjellströmas-Matseke.

Nuo 1980-ųjų „National Geographic“ įvairiausiuose pasaulio vietovėse inicijuoja dotacijas mokslinei veiklai, padedančiai užpildyti žmonijos geografinių žinių ir mus supančios aplinkos suvokimo spragas. Iki 2011 m. pabaigos draugija iš viso skyrė 10,000 dotacijų, kurių bendra vertė siekia 153 mln. JAV dolerių. Pagrinde remiamos mokslo tyrimų, gamtos išsaugojimo ir tyrinėjimo sritys. Daugiausiai dotuojami antropologijos, archeologijos, biologijos, geologijos, geografijos, okeanografijos ir paleontologinių tyrinėjimų projektai.

„National Geographic“ draugija jau finansavo daugybę reikšmingų mokslinių atradimų, kurie leido geriau pažinti mūsų planetos natūralių turtų įvairovę. Jų rezultatai nuolat publikuojami „National Geographic“ spaudos, televizijos, interneto kanalais, taip pat įvairių renginių, parodų metu, edukacinėse platformose.

Tarp pasinaudojusiųjų draugijos teikiamos paramos galimybėmis yra daug visame pasaulyje žymių asmenybių, tokių kaip poliarinis tyrinėtojas Robertas Peary, inkų miesto Machu Picchu tyrinėtoja Hirama Bingham, antropologai Louisas ir Mary Leakey, primatologė Jane Goodall, „Titaniką“ atradęs povandeninio pasaulio tyrinėtojas Robertas Ballardas, antropologas Wade Davisas, jūrų biologė Sylvia Earle, aukštikalnių archeologas Johanas Reinhardas, paleontologas Paulas Sereno.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »