Naujame sveikatos mokslų centre bus kuriamos medicinos inovacijos

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Kaune iškilmingai atidarytas integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Naujausia moksline įranga aprūpintose laboratorijose bus kuriami veiksmingesni vaistai, ieškoma natūralių biologiškai aktyvių junginių, atliekami ląstelių genetikos, biofarmaciniai tyrimai ir kt. Mokslinių tyrimų rezultatai bus panaudojami medicinos praktikoje, diegiant naujus diagnostinius metodus ir tobulinant esamus.

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pabrėžia, kad naujame centre sudarytos tinkamos sąlygos mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Tai leis į Lietuvą pritraukti daugiau farmacijos, biofarmacijos ir su juo susijusio verslo užsakymų.

Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre dirbs farmacijos, medicinos sričių mokslininkai, atliksiantys sveikatos ir sveikatos technologijų mokslinius tyrimus. Čia bus ugdomi aukščiausio tarptautinio lygio specialistai studentai, teikiamos specializuotos itin aukštos kokybės paslaugos verslui, viešajam sektoriui.

Pasak ministro D. Pavalkio, tiek Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro, tiek visų slėnių projektų tikslas yra kurti ir praktikoje pritaikyti inovacijas, suartinant mokslą ir verslą.  „Mokslas yra gamybos, pramonės, verslo inovacijų variklis. Praktikoje pritaikyti mokslo atradimai gali kokybiškai keisti visuomenės gyvenimą, spartinti ekonomikos ir ūkio pažangą”, - sako D. Pavalkis.

Panaudojant Europos Sąjungos lėšas, Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai: „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniai Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ slėniai Kaune bei Jūrinis slėnis Klaipėdoje.

Slėniai – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo branduoliai, padėsiantys pamatus aukštosiomis technologijomis paremtai konkurencingai ekonomikai. Slėnių teritorijose sutelkta mokslinių tyrimų, studijų mokslo-verslo bendradarbiavimui skirta infrastruktūra ir žmogiškieji ištekliai, sudaromos prielaidos mokslo ir studijų institucijų ir mokslui imlaus verslo įmonių bendradarbiavimui, naujo mokslui imlaus verslo kūrimuisi.

Slėnių veikla jau vyksta. Jau veikia „superkompiuteris“ – Vilniaus universiteto Informacinių technologijų atviros prieigos centras „Santaros“ slėnyje. Dirba Vilniaus Gedimino technikos universiteto Civilinės inžinerijos mokslo centras „Saulėtekio“ slėnyje. Tai šiuolaikinis civilinės inžinerijos mokslinių tyrimų ir studijų centras su Pabaltijo valstybėse unikalia įranga, skirta statybos konstrukcijų atsparumui tirti. Kaune kuriamame ,,Nemuno“ slėnyje veikia KTU Maisto mokslo ir technologijų MTEP centras, aprūpintas šiuolaikine mokslinių tyrimų ir technologine įranga: tai sudaro puikias sąlygas studijoms ir šio centro bendradarbiavimui su maisto gamybos įmonėmis.

Iš viso finansuojama 20 infrastruktūros projektų. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos medicinos moksle – naujas etapas

Kaune kovo 25 d. 14 val. atidaromas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras (Eivenių g. 4, Kaunas). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »