Naujame sveikatos mokslų centre bus kuriamos medicinos inovacijos

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Kaune iškilmingai atidarytas integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Naujausia moksline įranga aprūpintose laboratorijose bus kuriami veiksmingesni vaistai, ieškoma natūralių biologiškai aktyvių junginių, atliekami ląstelių genetikos, biofarmaciniai tyrimai ir kt. Mokslinių tyrimų rezultatai bus panaudojami medicinos praktikoje, diegiant naujus diagnostinius metodus ir tobulinant esamus.

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pabrėžia, kad naujame centre sudarytos tinkamos sąlygos mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Tai leis į Lietuvą pritraukti daugiau farmacijos, biofarmacijos ir su juo susijusio verslo užsakymų.

Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre dirbs farmacijos, medicinos sričių mokslininkai, atliksiantys sveikatos ir sveikatos technologijų mokslinius tyrimus. Čia bus ugdomi aukščiausio tarptautinio lygio specialistai studentai, teikiamos specializuotos itin aukštos kokybės paslaugos verslui, viešajam sektoriui.

Pasak ministro D. Pavalkio, tiek Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro, tiek visų slėnių projektų tikslas yra kurti ir praktikoje pritaikyti inovacijas, suartinant mokslą ir verslą.  „Mokslas yra gamybos, pramonės, verslo inovacijų variklis. Praktikoje pritaikyti mokslo atradimai gali kokybiškai keisti visuomenės gyvenimą, spartinti ekonomikos ir ūkio pažangą”, - sako D. Pavalkis.

Panaudojant Europos Sąjungos lėšas, Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai: „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniai Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ slėniai Kaune bei Jūrinis slėnis Klaipėdoje.

Slėniai – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo branduoliai, padėsiantys pamatus aukštosiomis technologijomis paremtai konkurencingai ekonomikai. Slėnių teritorijose sutelkta mokslinių tyrimų, studijų mokslo-verslo bendradarbiavimui skirta infrastruktūra ir žmogiškieji ištekliai, sudaromos prielaidos mokslo ir studijų institucijų ir mokslui imlaus verslo įmonių bendradarbiavimui, naujo mokslui imlaus verslo kūrimuisi.

Slėnių veikla jau vyksta. Jau veikia „superkompiuteris“ – Vilniaus universiteto Informacinių technologijų atviros prieigos centras „Santaros“ slėnyje. Dirba Vilniaus Gedimino technikos universiteto Civilinės inžinerijos mokslo centras „Saulėtekio“ slėnyje. Tai šiuolaikinis civilinės inžinerijos mokslinių tyrimų ir studijų centras su Pabaltijo valstybėse unikalia įranga, skirta statybos konstrukcijų atsparumui tirti. Kaune kuriamame ,,Nemuno“ slėnyje veikia KTU Maisto mokslo ir technologijų MTEP centras, aprūpintas šiuolaikine mokslinių tyrimų ir technologine įranga: tai sudaro puikias sąlygas studijoms ir šio centro bendradarbiavimui su maisto gamybos įmonėmis.

Iš viso finansuojama 20 infrastruktūros projektų. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos medicinos moksle – naujas etapas

Kaune kovo 25 d. 14 val. atidaromas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras (Eivenių g. 4, Kaunas). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »