Naujame sveikatos mokslų centre bus kuriamos medicinos inovacijos

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Kaune iškilmingai atidarytas integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Naujausia moksline įranga aprūpintose laboratorijose bus kuriami veiksmingesni vaistai, ieškoma natūralių biologiškai aktyvių junginių, atliekami ląstelių genetikos, biofarmaciniai tyrimai ir kt. Mokslinių tyrimų rezultatai bus panaudojami medicinos praktikoje, diegiant naujus diagnostinius metodus ir tobulinant esamus.

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pabrėžia, kad naujame centre sudarytos tinkamos sąlygos mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Tai leis į Lietuvą pritraukti daugiau farmacijos, biofarmacijos ir su juo susijusio verslo užsakymų.

Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre dirbs farmacijos, medicinos sričių mokslininkai, atliksiantys sveikatos ir sveikatos technologijų mokslinius tyrimus. Čia bus ugdomi aukščiausio tarptautinio lygio specialistai studentai, teikiamos specializuotos itin aukštos kokybės paslaugos verslui, viešajam sektoriui.

Pasak ministro D. Pavalkio, tiek Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro, tiek visų slėnių projektų tikslas yra kurti ir praktikoje pritaikyti inovacijas, suartinant mokslą ir verslą.  „Mokslas yra gamybos, pramonės, verslo inovacijų variklis. Praktikoje pritaikyti mokslo atradimai gali kokybiškai keisti visuomenės gyvenimą, spartinti ekonomikos ir ūkio pažangą”, - sako D. Pavalkis.

Panaudojant Europos Sąjungos lėšas, Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai: „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniai Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ slėniai Kaune bei Jūrinis slėnis Klaipėdoje.

Slėniai – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo branduoliai, padėsiantys pamatus aukštosiomis technologijomis paremtai konkurencingai ekonomikai. Slėnių teritorijose sutelkta mokslinių tyrimų, studijų mokslo-verslo bendradarbiavimui skirta infrastruktūra ir žmogiškieji ištekliai, sudaromos prielaidos mokslo ir studijų institucijų ir mokslui imlaus verslo įmonių bendradarbiavimui, naujo mokslui imlaus verslo kūrimuisi.

Slėnių veikla jau vyksta. Jau veikia „superkompiuteris“ – Vilniaus universiteto Informacinių technologijų atviros prieigos centras „Santaros“ slėnyje. Dirba Vilniaus Gedimino technikos universiteto Civilinės inžinerijos mokslo centras „Saulėtekio“ slėnyje. Tai šiuolaikinis civilinės inžinerijos mokslinių tyrimų ir studijų centras su Pabaltijo valstybėse unikalia įranga, skirta statybos konstrukcijų atsparumui tirti. Kaune kuriamame ,,Nemuno“ slėnyje veikia KTU Maisto mokslo ir technologijų MTEP centras, aprūpintas šiuolaikine mokslinių tyrimų ir technologine įranga: tai sudaro puikias sąlygas studijoms ir šio centro bendradarbiavimui su maisto gamybos įmonėmis.

Iš viso finansuojama 20 infrastruktūros projektų. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos medicinos moksle – naujas etapas

Kaune kovo 25 d. 14 val. atidaromas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras (Eivenių g. 4, Kaunas). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »