Naujame sveikatos mokslų centre bus kuriamos medicinos inovacijos

Publikuota: 2014 m. kovo 26 d. trečiadienis

Kaune iškilmingai atidarytas integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Naujausia moksline įranga aprūpintose laboratorijose bus kuriami veiksmingesni vaistai, ieškoma natūralių biologiškai aktyvių junginių, atliekami ląstelių genetikos, biofarmaciniai tyrimai ir kt. Mokslinių tyrimų rezultatai bus panaudojami medicinos praktikoje, diegiant naujus diagnostinius metodus ir tobulinant esamus.

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pabrėžia, kad naujame centre sudarytos tinkamos sąlygos mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Tai leis į Lietuvą pritraukti daugiau farmacijos, biofarmacijos ir su juo susijusio verslo užsakymų.

Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre dirbs farmacijos, medicinos sričių mokslininkai, atliksiantys sveikatos ir sveikatos technologijų mokslinius tyrimus. Čia bus ugdomi aukščiausio tarptautinio lygio specialistai studentai, teikiamos specializuotos itin aukštos kokybės paslaugos verslui, viešajam sektoriui.

Pasak ministro D. Pavalkio, tiek Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro, tiek visų slėnių projektų tikslas yra kurti ir praktikoje pritaikyti inovacijas, suartinant mokslą ir verslą.  „Mokslas yra gamybos, pramonės, verslo inovacijų variklis. Praktikoje pritaikyti mokslo atradimai gali kokybiškai keisti visuomenės gyvenimą, spartinti ekonomikos ir ūkio pažangą”, - sako D. Pavalkis.

Panaudojant Europos Sąjungos lėšas, Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai: „Saulėtekio“ ir „Santaros“ slėniai Vilniuje, „Santakos“ ir „Nemuno“ slėniai Kaune bei Jūrinis slėnis Klaipėdoje.

Slėniai – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo branduoliai, padėsiantys pamatus aukštosiomis technologijomis paremtai konkurencingai ekonomikai. Slėnių teritorijose sutelkta mokslinių tyrimų, studijų mokslo-verslo bendradarbiavimui skirta infrastruktūra ir žmogiškieji ištekliai, sudaromos prielaidos mokslo ir studijų institucijų ir mokslui imlaus verslo įmonių bendradarbiavimui, naujo mokslui imlaus verslo kūrimuisi.

Slėnių veikla jau vyksta. Jau veikia „superkompiuteris“ – Vilniaus universiteto Informacinių technologijų atviros prieigos centras „Santaros“ slėnyje. Dirba Vilniaus Gedimino technikos universiteto Civilinės inžinerijos mokslo centras „Saulėtekio“ slėnyje. Tai šiuolaikinis civilinės inžinerijos mokslinių tyrimų ir studijų centras su Pabaltijo valstybėse unikalia įranga, skirta statybos konstrukcijų atsparumui tirti. Kaune kuriamame ,,Nemuno“ slėnyje veikia KTU Maisto mokslo ir technologijų MTEP centras, aprūpintas šiuolaikine mokslinių tyrimų ir technologine įranga: tai sudaro puikias sąlygas studijoms ir šio centro bendradarbiavimui su maisto gamybos įmonėmis.

Iš viso finansuojama 20 infrastruktūros projektų. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos medicinos moksle – naujas etapas

Kaune kovo 25 d. 14 val. atidaromas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras (Eivenių g. 4, Kaunas). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »